İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın oğlu için düzenlediği gizli vaftiz törenine tepki yağdı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve nişanlısı Carrie Symonds'ın oğulları Wilfred için hafta sonu koronavirüse (Covid-19) rağmen kilisede gizlice vaftiz töreni düzenlediği ortaya çıktı

14.09.2020    13:50

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısında artış görülen İngiltere'de düğün, dini tören etkinliklerine getirilen kısıtlamalara rağmen, Başbakan Boris Johnson ve nişanlısı Carrie Symonds'nin oğulları Wilfred için hafta sonu koronavirüse (Covid-19) rağmen kilisede gizlice vaftiz töreni düzenlemesi tepkilere neden oldu. 

"KISITLAMA VARKEN NEDEN TÖREN DÜZENLİYOR"

Johnson'ın oğlu Wilfred’in vaftiz törenine aile dostlarının ve aile üyelerinin katıldığı ifade eden İngiliz basını, konuya ilişkin Başbakanlık konutu Downing Street’ten konuya ilişkin açıklama yapılmadığı belirtildi.

İngiliz medyası, Johson'un vaftiz törenine katılmasının ardından birçok vatandaşın "Kısıtlama varken, Başbakan neden vaftiz töreni düzenliyor?" ifadeleri ile tepki gösterdiğini yazdı.

"ÇOK ÖZEL BİR ANDI, RESİM PAYLAŞMADILAR"

Yerel medyaya konuşan törene katılan bir bir kaynak ise, "Boris ve Carrie’nin bu yıl yaşadığı o kadar şeyden sonra Wilfred’i vaftiz etmek çok özel bir andı. Bu anı az sayıda insanla paylaştılar. Tören, birçok gözyaşı ve kahkaha ile sade ve güzeldi. Çok özel bir an olduğu için fotoğraf yayınlamayı planlamıyorlar" dedi.

Öte yandan, Johnson ve nişanlısı Carrie Symonds'ın bebekleri Wilfred, 29 Nisan'da dünyaya gelmişti.

İNGİLTERE'DE DOKTORLAR 6 AY İÇİNDE İKİNCİ DALGA BEKLİYOR

İngiltere'de faaliyet gösteren British Medical Association (BMA) tarafından yapılan ankette, son zamanlarda vakalarda yaşanan artış nedeniyle endişe artarken, İngiltere’deki doktorların neredeyse yüzde 86’sının önümüzdeki 6 ay içinde ikinci bir koronavirüs dalgası bekledikleri ortaya çıktı.

BMA’nın anketinde, İngiltere’deki 8 bin doktor ve tıp öğrencisine, ikinci koronavirüs dalgasından, sağlık görevlilerinde hastalık ve tükenmişliğe dair sorular soruldu. Katılımcıların neredeyse yüzde 30’unun bir numaralı endişeleri olarak ikinci koronavirüs dalgasını seçtiği ifade edildi. Genel olarak katılımcıların yüzde 86’sının önümüzdeki 6 ay içinde koronavirüs ikinci dalgasının ya ‘oldukça olası’ ya da ‘çok muhtemel’ olduğuna inandıklarını söylediği belirtildi.

'TEST VE İZLEME SİSTEMİNDEKİ BAŞARISIZLIKLAR BİR RİSK OLUŞTURUYOR'

Katılımcılara, hangi faktörlerin ikinci dalgaya neden olma riski taşıdığı sorulduğunda ise yüzde 90’ının test ve izleme sistemindeki başarısızlıkların bir risk oluşturduğuna katıldığı ifade edildi. Katılımcıların bir kısmının ise restoranlar gibi yerlerde enfeksiyon kontrol önlemlerinin eksikliğinin risk oluşturduğuna katıldığı ve yüzde 86’sının ise halk sağlığı önlemleri konusunda kafa karıştırıcı mesajların bir risk oluşturduğuna inandıkları ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 96'sının, tamamen işleyen bir test ve izleme sisteminin ikinci bir zirveyi önlemeye yardımcı olabileceğini söylediği belirtildi.

"ANKET SONUÇLARI SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KORKULARINI YANSITIYOR"

BMA Konsey Başkanı Doktor Chaand Nagpaul, anket sonuçlarının bu yılın başlarınca Covid-19 hastalarını tedavi eden ön saflardaki sağlık çalışanlarının korkularını yansıttığını söyledi. Nagpaul, "Biz, her şeyden önce hastanelerin Covid-19 hastaları ile dolu olduğu ve her gün yüzlerce kişinin öldüğü Nisan ayında gördüğümüz sahnelere geri dönmekten kaçınmak istiyoruz. Bu arada, rutin bakım beklemeye alındığı için binlerce kişi hayati öneme sahip randevuları ve prosedürleri kaçırdı" ifadelerini kullanarak, hükümetin hızla harekete geçmesi halinde böyle bir tekrarın önlenebileceğini de sözlerine ekledi.

PELOSI DE KUAFÖRDE YAKALANINCA TEPKİLERLE KARŞILAŞMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump'ı maske takmadığı için eleştiren Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, San Francisco'da bir kuaförde maskesiz görüntülenmiş, Nancy Pelosi, şehrin koronavirüs önleme kurallarını ihlal etmekle suçlanmıştı. Halk arasında her zaman maske takan biri olarak bilinen Pelosi, Cumhuriyetçilere pandemi döneminde "bilimi dinlemeleri" konusunda sık sık uyarıda bulunurken, kendisinin kuaförde maskesiz görüntülenmesi ülkede tepkilere neden olmuştu. 

 

 

 

Kaynak: DHA

Son Güncelleme : 14.09.2020 - 13:51
Sıradaki Haber Yükleniyor