Gazze'de ölü sayısı arttı

İsrail'in Şati Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlediği saldırıda 5'i çocuk 2'si kadın 7 kişi daha yaşamını yitirdi. Eğitim Bakanlığı çevresi ile Tel Kuleybu'ya yapılan saldırıda da 3 kişi öldü. Böylelikle hayatını kaybedenlerin sayısı 136 oldu.

15.05.2021 03:59 | Son Güncelleme : 15.05.2021 05:56

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şati Mülteci Kampı'ndaki Ebu Hatab ailesinin evine düzenlenen saldırıda 5'i çocuk, 2'si kadın 7 Filistinli daha hayatını kaybetti. Enkaz altındakileri arama ve kurtarma çalışmalarının devam ediyor.

İsrail uçakları, Kuzey Gazze kentindeki Eğitim Bakanlığı çevresi ile Tel Kuleybu'ya yaklaşık 30 hava saldırısı düzenledi. Saldırıda El-Mensi ailesinden 2 kardeş ve Sabah ailesinden 1 kişi olmak üzere 3 Filistinli daha hayatını kaybetti.

Gazze'deki Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, saldırıda Kuleybu Camisi'nin tamamen yıkıldığını belirtti.

10 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 36'sı çocuk 136'ya yükseldi.

KASSAM TUGAYLARI'NDAN MİSİLLEME 

Öte yandan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şati Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlenen saldırıya karşılık olarak ve işgal altındaki Batı Şeria'da hayatını kaybeden Filistinlilerin intikamının alınması için Aşdod, Beersheba'nın roketlerle vurulduğunu duyurdu.

NE OLUYOR?

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor