Fransa'da 16 emekli generalin Meclis'teki siyasi gruplara 'iç savaş' uyarısı yaptığı ortaya çıktı

'da emekli generaller bir "iç savaş" bildirisi daha yayınladı. Ulusal Meclisteki siyasi gruplara "İslamcılığa ve Fransa'nın parçalanmasına karşı küresel bir stratejinin" geliştirilmesinin istendiği ve "iç savaş" uyarısının yapıldığı bir dosya gönderdikleri bildirildi.

02.05.2021 17:57 | Son Güncelleme : 02.05.2021 18:01

Le Journal du Dimanche dergisinde yayınlanan özel haberde, imzacı emekli generallerden birine göre, bu belgenin aşırı sağcı Valeurs Actuelles dergisinin internet sitesinde yayımlanan ve emekli generallerin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a iç savaş tehlikesine karşı uyardığı e-bildiriyle bağlantısı olmadığı vurgulandı. Ancak bu dosyaya imza atan generallerden ikisinin Valeurs Actuelles’deki bildirinin imzacıları arasında yer aldığı belirtildi.

Dosyada, şunlar kaydedildi:

“Bize karşı hibrit savaş ilan edildi. Bu savaş çok yönlü. En iyi ihtimalle bir iç savaşla veya en kötü ihtimalle geleceği olmayan acımasız yenilgiyle sona erecek. Avrupa ve Fransa’ya karşı hibrit savaş başlatıldı. Bu savaşı kazanmak için psikolojik, sosyolojik, manevi, eğitim, hukuki ve cezai silahlar oluşturulmalı.”

Dosyaya imza atan 16 emekli generalin, savunma konularında çalışmalar yapan Ordulararası Düşünce Topluluğu mensubu oldukları belirtildi. 

Kaynak: AA

Sıradaki Haber Yükleniyor