Azerbaycan duyurdu: Ermenistan yine saldırdı!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ederek Goranbay, Teter, Ağdam ve Ağcabadi'ya sabah erken saatlerde saldırı başlattığını açıkladı.

16.10.2020    08:18

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerini hedef almaya devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Goranboy, Terter, Ağdam ve Ağcabadi bölgelerindeki sivil yerleşim birimlerine Ermenistan ordusu tarafından sabah erken saatlerden itibaren ateş açıldığı ve Azerbaycan birlikleri tarafından gerekli önlemlerin alındığı ifade edildi.

YAKINLARINI DEFNEDENLERİ HEDEF ALDILAR

Ermenistan’ın Azerbaycan'ın Terter kentindeki mezarlıkta dün defin işlemi yapan sivillere yönelik düzenlediği saldırıda 4 kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi de yaralanmıştı. Banka müdürü, iki çocuk babası Orucov Perviz Novruzoğlu ve kayınpederi İskender Emirov da yaşamını yitirenler arasındaydı. Damat ve kayınpederi için Terter’e bağlı Mamırlı köyünde akşam saatlerinde bir cenaze töreni düzenlendi. Orucov’un cenazesi ambulansla Mamırlı’da bulunan baba evine getirildi. Burada yakınları tarafından gözyaşları ve ağıtlarla karşılanan Orucov için baba evinin önünde cenaze namazı kılındı. Orucov’un eşi, Amirov ve Aylin adlı bir yaşındaki ikiz çocukları, tabut başına gelerek babalarını gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurladı. Orucov’un annesi, eşi ve erkek kardeşi tabuta sarılarak uzun süre feryat ederek gözyaşı döktü. Cenaze törenine katılan kalabalık, Orucov’u ve kayınpederi Emirov’u alkışlarla son yolculuğuna uğurladı.

CENAZELER, ERMENİ SALDIRISI İHTİMALİNE KARŞI AKŞAM DEFNEDİLDİ

Ermenistan’a beddualar eden kalabalık, cenazelerin akşam saatlerinde defnedilmesi kararını aldı. Cenazeye katılan halk, bu kararı verme sebeplerinin, Ermenistan’ın dağlık bir bölgeden mezarlıkların olduğu bölgeyi gözetlediğini, yarın yeni bir saldırıya ortam hazırlamamak olduğunu ifade etti.

NELER OLMUŞTU?

Ermenistan, Azerbaycan'ın Terter kentindeki bir mezarlığa defin işlemi sırasında bombalı saldırıda bulundu. Mezarlık ziyaretindeyken bombaların hedefinde kalan 4 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralanarak Berde Rayon Hastanesi'ne kaldırıldı. Öte yandan, Ermenistan’ın mezarlığın bulunduğu bölgeyi üçüncü kez vurduğu duyuruldu.

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 16.10.2020 - 09:39
Sıradaki Haber Yükleniyor