Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev'den Haber Global'e özel açıklamalar

Hikmet Hacıyev Haber Global'de önemli açıklamalarda bulundu. Hacıyev, "Azerbaycan'a baskılar var. Azerbaycan'a karşı adil olmayan tavırlar hala devam etmektedir. Karabağ konusunda verilen sözler her defasında tutulmadı" dedi.

26.10.2020    18:12

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev Haber Global'de Erhan Ertürk'ün sorularını yanıtladı.

Hikmet Hacıyev'in açıklamalarından satır başları;

Azerbaycan halkı haberleri sevinçle karşılıyor.

Ermenistan ile PKK arasındaki ilişki yeni değil. Biz her zaman bunu söylüyorduk. Ermenistan çaresiz bir durumda. Onların kendilerini inandırmayı çalıştıkları bir efsane vardı o da, kendilerinin yenilmez olduğunu düşünüyorlardı. 30 gün içinde onların lojistik güçlerine büyük darbe vurduk. Ermenistan'da kriz yaşanmaktadır. Silahlı kuvvetleri oldukça zayıf bir durumda. 

300 Ermeni tankını imha ettik. Burada şu soru var, Ermenistan bu kadar silahı nereden aldı? Ermenistan çok fakir bir devlet. Ermenistan'a bazı silahlar bedava verilmiş. 

3. İNSANİ ATEŞKESİN İHLAL EDİLMESİ

Biz artık 3. insani ateşkesi gördük. 3'ü de Ermenistan tarafından ihlal edildi. Bu bizim hoş görümüzün göstergesi. Ermenistan'ın barış hakkında söyledikleri bir riyakarlık. Asıl amaç Ermenistan'ın işgalini sürdürmek. Bizim karşı tarafta konuşacağımız bir sivil taraf yok. Müzakerelerin ilerlememesinin bir sebebi de bu.

"BU SAVAŞI ERMENİSTAN BAŞLATTI"

Azerbaycan'a baskılar var. Azerbaycan'a karşı adil olmayan tavırlar hala devam etmektedir. Azerbaycan'a Karabağ konusunda verilen sözler her defasında tutulmadı. Herkes ateşkes istiyor. Tamam ateşkes olsun. Sonra ne olacak? Bu problem çözülecek mi? Bu savaş Ermenistan tarafından başladı. Ermenistan'a söylemeniz gereken şey, "Azerbaycan'ın topraklarını terk edin"

 

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 26.10.2020 - 19:45
Sıradaki Haber Yükleniyor