Araba yıkama tünelinde ölüm!

İspanya Hayatını kaybetti
Araba yıkama tünelinde ölüm!
Fotoğraf: Shutterstock

İspanya'nın Valencia şehrinde araba yıkama tüneline giren adam aracıyla bir direğin arasında sıkışarak hayatını kaybetti.

Valencia'ya bağlı Gandia bölgesinde yaşanan olayda aracıyla araba yıkama tüneline giren bir adam araç ve direk arasında sıkışarak öldü.

Adamın sıkışma sonucu kafa ve göğüs travması nedeniyle öldüğü belirtiliyor.

İtfaiyeciler adamı kurtarmak için yoğun çaba gösterse de tünelden çıkarıldığında nabzı atmayan adamın 71 yaşında olduğu öğrenildi.

CV-670 ile Grau Bulvarı arasındaki araba yıkama tünelinde gerçekleşen olayın ardından bilinci kapanan ve nabzı atmayan adama CPR uygulandı ancak yaşlı adam hayata döndürülemedi.

Adamın araç tünele girdikten sonra, aracın tam yerine oturup oturmadığını anlamak için kapıyı açık bırakarak dışarı çıktığı ve o anda birden araçla tüneldeki direğin arasında sıkıştığı tahmin ediliyor.

Trajik olayın ardından herhangi bir tedbir eksikliğinin olup olmadığının anlaşılabilmesi için şirketle ilgili soruşturma başlatıldı.

 LA LİGA'DA MAÇTA ÖLÜM

İspanya 1. Futbol Ligi'nin (La Liga) 16. haftasında oynanan Granada-Athletic Bilbao maçı tribündeki bir taraftarın kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesinden dolayı 18. dakikada durdurulup, ertelendi.

Nuevo Los Carmenes Stadı'nda oynanan Granada-Athletic Bilbao maçının 18. dakikasında ev sahibi takımın tribünlerinden bir taraftar kalp krizi geçirdi.

Bazı taraftarların çağrısıyla hakem Miguel Angel Ortiz Arias karşılaşmayı durdurarak, stadyumdaki ve her iki takımın sağlık ekiplerini tribüne yönlendirdi.

Doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayan taraftarın ölüm haberini stadyumda duyurularak, karşılaşmanın ertelendiği açıklandı.

Granada ve Athletic Bilbao dışında çok sayıda La Liga kulübü, taraftarın ölümünden dolayı başsağlığı mesajları yayımladı.

Karşılaşmanın durdurulduğu 18. dakikada konuk takım Athletic, maçı 1-0 önde götürüyordu. Henüz tarihi açıklanmayan maçın kaldığı yerden devam ederek oynatılacağı bildirildi.

Kaynak: Haber Global TV