Afganistan'da patlama: 2 ölü, 22 yaralı

Afganistan Dünya haberleri
Afganistan'da patlama: 2 ölü, 22 yaralı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de patlama meydana geldi. patlama nedeniyle 2 kişi hayatını kaybederken 22 kişi de yaralandı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen patlama nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti. Patlamada 22 kişinin de yaralandığı kaydedildi. 

Afganistan'ın başkenti Kabil'in batısında patlama geldi. Olay yerine çok sayıda ilk yardım ve polis ekiplerinin sevk edilmesinin ardından yetkililer 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 22 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Kabil Polis Sözcüsü Khalid Zadran olayın ardından yaptığı açıklamada, "Bugün Kabil'in altıncı ilçesine bağlı Pul-e Sokhta bölgesinde bir vazoya yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 vatandaşımız şehit oldu, 22 vatandaşımız da yaralandı. Güvenlik kurumları, bu suçluların kökü ve adreslerini bulmak için çalışıyor. Yargılanmalarını ve cezalandırılmalarını dini görevimiz ve milli görevimiz olarak adlandırıyoruz" şeklinde konuştu.

Dün de Kabil'in aynı bölgesinde bir el arabasında yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 8 sivil hayatını kaybederken, 18 kişi ise yaralanmıştı.

 

Kaynak: İHA

Afganistan Kabil patlama