Afganistan'da bombalı saldırı! Onlarca ölü ve yaralı var

Afganistan'ın Logar vilayetinde iftar saatlerinde bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybederken, 60'tan fazla kişi de yaralandı.

30.04.2021 19:15 | Son Güncelleme : 30.04.2021 20:37

Afganistan'ın Doğu Logar vilayetinde iftar saatinde bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. Saldırıda onlarca kişi hayatını kaybederken çok kişi de yaralandı. 

Saldırının kimler tarafından gerçekleştiği bilinmezken, saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybetti, 60’tan fazla kişi de yaralandı.

Saldırının hedefi henüz bilinmezken, patlamanın şiddetiyle çevredeki ev ve işyerlerinin yanı sıra eski İl Şura Başkanı’nın evi ve bir öğrenci yurdunda büyük hasar meydana geldi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Tariq Arian olaya ilişkin açıklamasında, “Şu ana kadar 30 kişi hayatını kaybetti ancak yaralılarımız var, can kaybı sayısı değişebilir” dedi.

Logar İl Şura Başkanı Hasibullah Stanikzai de 30 kişinin hayatını kaybettiğini doğrulayarak, can kaybının artmasından endişe ettiklerini belirtti.

Öte yandan Afganistan'daki şiddet olayları, ABD Başkanı Joe Biden'ın ülkedeki askeri birliklerin 11 Eylül'e kadar çekileceğini açıklamasının ardından arttı.

Sıradaki Haber Yükleniyor