ABD'de geleceğin yıldız sporcusu olarak gösterilen Madelyn Nicpon sosisli yeme yarışmasında öldü

ABD'de geleceğin yıldız sporcusu olarak gösterilen Madelyn Nicpon sosisli yeme yarışmasında öldü

ABD'de geleceğin yıldız lakros oyuncusu olarak gösterilen Tufts Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Madelyn Nicpon, sosisli yeme yarışmasında hayatını kaybetti.

ABD'de Massachusetts eyaletindeki Tufts Üniversitesi öğrencilerinden, 20 yaşındaki Madelyn Nicpon, kampüs dışında bir sosisli yeme yarışmasına katıldı. Üniversitede kadın lakros takımının yıldız isimlerinden biri olan, geleceğin yıldızları arasında gösterildiği belirtilen Nicpon, yarışmanın ardından boğularak yaşamını yitirdi. 

HASTANEYE KALDIRILDI, KURTARILAMADI

USA Today'de yer alan habere göre, nefes alamamaya başlayan ve bilincini kaybeden Nicpon, Boston şehrine bir hastaneye kaldırıldı. Nicpon tüm müdahalelere rağmen ertesi gün hayatını kaybetti.

 

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Üniversiteden yapılan açıklamada, "New York doğumlu olan Madelyn Nicpon, biyopsikoloji uzmanı, kadın lakros takımının bir üyesi ve topluluğumuzun aktif bir üyesiydi. Bu acı verici kayıp karşısında kalplerimiz Madelyn'in ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte" ifadeleri kullanıldı.

Madelyn'in arkasından okul arkadaşları ve ailesi tarafından gerçekleştirilen anma törenine binlerce kişi katıldı ve cenaze masraflarının ödenmesi için bağış toplandı.

 

Kaynak: Diğer

ABD