ABD'den denize bıraktığı mektuba 10 yıl sonra Fransa'dan yanıt geldi: Aklım başımdan gitti

ABD'den denize bıraktığı mektuba 10 yıl sonra Fransa'dan yanıt geldi: Aklım başımdan gitti

9 yıl önce ABD'den denize bıraktığı mektuba Fransa'dan yanıt geldi. 10 yaşında yazdığı mektuba 19 yaşında cevap alan genç "Aklım başımdan gitti" yorumunda bulundu.

ABD'de 10 yaşındayken denize şişe içinde mektup bırakan bir çocuk, dokuz yıl sonra Fransa'dan mektubuna cevap aldı.

MEKTUPTA NE YAZIYOR?

Bugün 19 yaşında olan Max Vredenburgh isimli genç, şişeyi 2010 yılında Boston'dan denize bırakmıştı. Dokuz yılda Atlantik Okyanusunu aşarak Fransa kıyısına ulaşan mektupta, genç Vredenburgh kendisinden de bahsediyor. En sevdiği şeyleri sıralayan Vredenburgh, elma yemeyi, sahili ve uzayı favorileri arasında sayıyor. Vredenburgh dokuz yaşında kaleme aldığı mektubu, "lütfen cevap yazın" diyerek sonlandırıyor.

"AKLIM BAŞINDAN GİTTİ"

2010 yılının Ağustos ayında yazılan mektubu, Ekim ayında bulduğunu söyleyen G. Dubois isimli kişi de Vredenburgh'un beklediği cevabı yazdı. Şişeyi 10 Ekim'de bulduğunu açıklayan Dubois, mektuba eklediği harita ile tam olarak nerede şişenin karşısına çıktığını da belirtti. 

19 yaşındaki Vredenburgh, kendisine geri yollanan orjinal mektubu da Twitter hesabından paylaştı. "9 yıl, aklım başımdan gitti" cümlesiyle biten paylaşım 4 günde 132 bin kere paylaşıldı.

ABD mektup Deniz Fransa