9 aylık bebek aşırı doz uyuşturucudan öldü

ABD'nin Baltimore kentinde 9 aylık bebek, aşırı dozda fentanil ve eroin sebebiyle hayatını kaybetti. Bebeğin ölümünden annesi ve büyük annesi sorumlu tutuldu.

09.12.2019 - 11:30

A -

A +

17 yaşındaki anne Alexus Lorreine Taylor ve 43 yaşındaki büyükanne Laure Ann Taylor, perşembe günü, bebeğin ölümüne ilişkin ölüme sebebiyet verme ve birinci dereceden çocuk istismarı suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Bebeğin tepki vermediğini ve bir önceki gece hırıltılı nefes alıp verdiğini söyleyen aile, güvenlik güçlerini çağırdı. Küçük erkek bebek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Otopside bebeğin kanında uyuşturucu madde fentanil, eroin ve çok sayıda ölümcül madde bulundu. Adli tıp testleri, bebeğin opioid yuttuğunu ortaya çıkardı.

Polis bebeğin ölümü sonrası evde yapılan aramalarda, eroin ve fentanil artığıyla kaplı çok sayıda boş jel kapsülü bulduğunu, bu kapsüllere bebek çantasının içinde dahi rastlandığını açıkladı.

Büyükanne polise, kapsüllerden birinin kayıp olduğunu fark ettiğini ve torununun yemiş olacağından şüphelendiğini söyledi. Ancak kadın, kızıyla konuştuktan sonra beklemeye ve ne olacağını görmeye karar verdiklerini anlattı. Polis araştırmasına göre torununu ve kızını eroin satın almak için yanına almıştı.

Sıradaki Haber Yükleniyor