Direksiyon başında kalp krizi geçiren taksiciyi polis böyle kurtardı

Sultangazi'de yabancı uyruklu 3 kişi tarafından dolandırılan taksici polislerden yardım istediği sırada kalp krizi geçirdi. Taksicinin fenalaştığını gören polis memuru ilk müdahaleyi yaptı.

Cafer Koruyan'ın, taksisiyle Esenyurt'tan Sultangazi'ye götürdüğü yabancı uyruklu 3 kişi, ücret ödemeden kaçtı. Taksici Koruyan, cadde üzerinde kornaya basarak yardım çağrısında bulundu. O sırada caddede bulunan polis memuru M.T. ile arkadaşı A.U'dan yardım istedi.

Okuyan, yardıma gelen polis memuruna şahısların yakında olduğunu, indirdiği yeri bildiğini anlattı. Polis memuru yardımcı olmak için taksiye bindi ve 300 metre gittikten sonra taksi şoförü Koruyan kalp krizi geçirdi. Polis memuru M.T, el frenini çekerek taksiyi güvenli bir yere durdurdu. M.T, nabzının durduğunu fark ettiği taksi şoförü Koruyan'ı araçtan çıkarıp kalp masajı yaptı. Koruyan, polis memurunun çabasıyla hayata döndü. Ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Koruyan'ın yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor.

Kaynak: AA