Louis Vuitton'un uçak şeklindeki çantası uçaktan daha pahalı

Dünyaca ünlü marka Louis Vuitton, Virgil Abloh tarafından tasarlanan 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonuna ait, havacılıktan ilham alan erkek çantasının fiyatıyla şaşkına çevirdi. 39 bin dolara (yaklaşık 321 bin TL) satılan çanta sosyal medyada alay konusu oldu

30.04.2021 11:57

Kahverengi çanta Fransız moda evi Louis Vuitton'un imzası olan monogram desenle kaplı, burna, kanatlara ve motorlara sahip uçak şeklindeki çanta, tasarımın kullanışlı olmaması ve fiyat etiketi sosyal medyada tartışma yarattı.

Bir sosyal medya kullanıcısı "Gerçek bir uçağı daha ucuza satın alabilirsiniz" diye yazdı ve kanıt olarak 32 bin 300 dolara (yaklaşık 266 bin TL) satılan küçük bir uçağın ilanını paylaştı.

Bir diğeri "39 bin dolarlık çanta uçabiliyorsa iyi olur" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan beklendiği gibi, çanta birçok uçak şakasına konu oldu. Bir kullanıcı "Dudak nemlendiricim nerede? Kokpiti kontrol ettin mi?" diye yazdı.

Başka bir kullanıcı "Görünüşe göre çanta fiyatları bu yıl gerçekten de yükselişe geçti" dedi. 

Abloh 2018'den beri Louis Vuitton erkek giyimin sanat yöneticisi ve aynı zamanda kendi moda evi Off-White'ın CEO'su. Abloh’un tasarımları daha önce de dikkat çekmişti.

Tasarımcı bu ay Instagram hesabında havuç şeklindeki bir Louis Vuitton çantanın görüldüğü kısa bir video paylaşmış ve video 1 miyon 400 binden fazla görüntülenme almıştı. Markanın klasik monogram desenine sahip turuncu deriden yapılmıştı. Ayrıca bir havucun tepesine benzemesi için üstten çıkan yeşil kumaş şeritleri vardı.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor