Kurban bağışı nerelere yapılır?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar kurban bağışı yapabilecekleri kurumları da araştırıyor. Türkiye'de birçok kurum kurban bağışı alarak bunu ihtiyacı olan kişilere ulaştırıyor. Peki kurban bağışı nerelere yapılır? İşte güvenerek kurban bağışı yapabileceğiniz kurumlar.

20.07.2021 09:31

Kurban Bayramı sadece bir bayram değildir aynı zamande manevi olarak doyuma ulaşma ve başkalarına yardım etme günleridir. Açların, ihtiyacı olanların doyurulduğu bugün de herkesin et yiyebilmesi sağlanır. Peki kurban bağışı nerelere yapılır? Kurban bağışınızın doğru yere gittiğinden emin olabileceğiniz kurban bağış yerleri nereler?

Nereye gönül rahatlığıyla kurban bağışı yapabilirim sorusu Kurban Bayramı'nda en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Türkiye'de kurban bağışı yapabileceğiniz birçok kurum mevcut. Biz sizler için bunlardan bazılarını listeledik. Ancak bu diğer kurumların güvenilir olmadığı anlamına gelmez. Yapmanız gereken kurban bağışı yapmadan önce bağış yapmayı düşündüğünüz kurumları iyice araştırıp kurbanın yerine ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek. Nereye bağış yapıyorsanız yapın bunu mutlaka araştırın.

Gönül rahatlığıyla nerelere kurban bağışı yapabilirim?

LÖSEV

Lösemili Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı için vekaleten kurban kesimi ve bayram bağışı kabul ediyor. Vekaleten kesilen kurbanlar 12 ay boyunca dağıtılıyor, ihtiyaç fazlası et, deri, yün ve bağırsak gibi kısımlar ise paraya çevrilerek vakfın önemli faaliyetlerinde kullanılıyor.

Bayram bağışları ise lösemili ve kanserli çocukların parasız bir şekilde tedavi görmelerine, ücretsiz bir şekilde eğitim almalarına ve diğer ihtiyaçlarını karşılamada kullanılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1450 TL

https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html

Darülaceze

1895 yılından bu yana varlığını sürdüren, iyi ki de sürdüren kurumlardan olan Darülaceze, kurulduğu günden beri binlerce insana ücretsiz hizmet verdi. Bu hizmetlere sizin de ufacık bir katkınız olsun isterseniz Darülaceze'ye bizzat giderek bağış olanaklarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kurban Bağışı Ücreti: 1800 TL

https://online.darulaceze.gov.tr/

Darüşşafaka

nnesi ya da babası hayatta olmayan çocuklara 153 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka, bayram bağışlarını maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilerinin eğitim, gıda, barınma, giyim ve sağlık gibi giderlerini karşılamak için kullanıyor.

Cemiyet, Darüşşafakalı öğrencilerin et ihtiyacını yıl boyu gelen adak bağışlarından karşılayabildiği için vekaleten kurban kesimi gerçekleştirmiyor.

Önerilen bayram bağışı ücreti: 1100 TL

https://www.darussafaka.org/bagis/bayram-bagisi

Türk Kızılayı

Yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırma, afet, göç gibi durumlarda hem ulusal hem de uluslararası çapta yardım sağlama gibi çeşitli konularda önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, Kurban Bayramı için vekaleten kurban kesimi yapıyor. Kesilen kurbanlar, kavurma olarak konservelere dolduruluyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1050 TL

https://www.kizilay.org.tr/kurban/

TSK Mehmetçik Vakfı

TSK Mehmetçik Vakfı da Kurban Bayramı için vekaleten kurban bağışı kabul eden kurumlardan. Kesilen kurbanlar, kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınlarına ve malul gazi Mehmetçik ailelerine et olarak, kesim bölgelerinin dışında yaşayan şehit yakınları ve malul gazi Mehmetçik ailelerine ve kurban bağışçılarına ise kurban etlerinden yapılan kavurma şeklinde dağıtılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1355 TLhttps://onlinebagis.mehmetcik.org.tr/OnlineBagis/

Sıradaki Haber Yükleniyor