Kartal gözlü dâhiler anında buluyor! Resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulmak için en az 130 IQ'ya sahip olmanız gerekiyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
Kartal gözlü dâhiler anında buluyor! Resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulmak için en az 130 IQ'ya sahip olmanız gerekiyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu bukalemun bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan bukalemunlardan biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı bukalemunu 11 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı bukalemunu 11 saniyede buluyor. 

Kartal gözlü dâhiler anında buluyor! Resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulmak için en az 130 IQ'ya sahip olmanız gerekiyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 11 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

11 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

 Henüz doğru sonuca ulaşamayanlar için işte zeka bulmacasının yanıtı:

Kartal gözlü dâhiler anında buluyor! Resimdeki farklı bukalemunu 11 saniyede bulmak için en az 130 IQ'ya sahip olmanız gerekiyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global TV