İşte IQ turnusolü bir mantık bulmacası: Oturma odası resmindeki mantık hatasını 12 saniyede bulan dahi sayılıyor

Zeka bulmacası Zeka testi Yaşam Haberleri
İşte IQ turnusolü bir mantık bulmacası: Oturma odası resmindeki mantık hatasını 12 saniyede bulan dahi sayılıyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 12 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte oturma odasında oturan bir adam ve kedilerini görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada bir mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki mantık hatasını 12 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

İşte IQ turnusolü bir mantık bulmacası: Oturma odası resmindeki mantık hatasını 12 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 12 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

 IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 12 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 12 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

 Bir oturma odasını gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğraf detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hatası ise aşağıda görebileceğiniz gibi kedinin üzerine çıkmak istediği masanın ayaklarından biri olmadan düz bir şekilde durması. 

İşte IQ turnusolü bir mantık bulmacası: Oturma odası resmindeki mantık hatasını 12 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 5

 

Kaynak: Haber Global TV