İşte IQ ölçen optik illüzyon testi: Resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulan dahi sayılıyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
İşte IQ ölçen optik illüzyon testi: Resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulan dahi sayılıyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu çiçek buketi bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan çiçek buketlerinden biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı çiçek buketini 12 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı çiçek buketini 12 saniyede buluyor. 

İşte IQ ölçen optik illüzyon testi: Resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 12 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

12 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

Henüz sonuca ulaşamayanlar için işte zeka bulmacasının doğru yanıtı:

İşte IQ ölçen optik illüzyon testi: Resimdeki farklı çiçek buketini 12 saniyede bulan dahi sayılıyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global TV