IQ turnusolü zeka bulmacası: Salıncakta sallanan kız görselindeki mantık hatasını 10 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor

Zeka bulmacası Zeka testi Yaşam Haberleri
IQ turnusolü zeka bulmacası: Salıncakta sallanan kız görselindeki mantık hatasını 10 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor

Mantık soruları farklı açılardan bakmayı ve alışılanın dışında fikir üretme becerini geliştirir. Yüksek IQ'lu olanların 10 saniyede çözebileceği bu testte mantık hatasını bulabilecek misiniz?

Bir zeka bulmacası ile daha sizlerleyiz. Görsel zekanızı ve dikkat yeteneğinizi ölçen bu testte salıncakta sallanan bir kız görüyoruz. Resme dikkatli bakarsanız burada bir mantık hatası olduğunu fark edeceksiniz. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki mantık hatasını 8 saniyede buluyor. 

Haber: Yunus Emre Kılıç / Haber Global

YAŞAM HABERLERİ

IQ turnusolü zeka bulmacası: Salıncakta sallanan kız görselindeki mantık hatasını 10 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor - Resim : 1

Mantık bilmecelerinden biri olan bu görselde hatayı fark etmeyi başardıysanız tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu ve fazlasıyla dikkatli olduğunuzu ortaya koyuyor. 

Eğer 8 saniye içerisinde sonuca ulaşamadıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Zeka bulmacasının doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor. 

 IQ turnusolü bir test olan bu görseldeki mantık hatasını bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz gerekiyor. Fark edilmeyeni fark edecek kadar dikkatli olanlar 8 saniye kadar kısa bir süre içerisinde doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

Bir beyin jimnastiği olan bu zeka testinde sonuca 8 saniyede ulaşamayanlar için yanıt aşağıda...

 Bir ağacı gösteren bu görseldeki mantık hatasını bulmak için fotoğraf detaylıca bakmanız gerekiyor. Resimdeki mantık hatası ise aşağıda görebileceğiniz gibi sallanan kızın saçları yanlış yöne doğru salınıyor. 

IQ turnusolü zeka bulmacası: Salıncakta sallanan kız görselindeki mantık hatasını 10 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor - Resim : 5

Kaynak: Haber Global