Şaka değil gerçek! Metaverse arsaları ‘Sahibinden’ üzerinden satılmaya başladı

Gündem haberleri
Şaka değil gerçek! Metaverse arsaları ‘Sahibinden’ üzerinden satılmaya başladı

Son dönemde büyük ses getiren Metaverse sanal evren arsaları, platformlar üzerinden satışa sunulmuştu. Bu arsaların Sahibinden.com üzerinden de satışa çıkartıldığı ortaya çıktı.

Decantraland, Sandbox, OVR gibi metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarında arsalar adeta kapış kapış gidiyor. Ülkemizin sanal yansımalarında da arsa satışları yaşanırken iş artık ikinci el platformlarına da düştü.

SAHİBİNDEN METAVERSE ARSASI

Sahibinden sitesi üzerinde ortaya çıkan ve internette viral olduktan sonra silinen metaverse arsalar aynı gerçek dünyadaki kadar pahalı. Örneğin OVR platformunda yer alan Antalya Konyaaltı merkezli arsa 2.5 milyon TL olarak satılıyor. Arsanın etrafında çok değerli 20 parsel daha olduğu ifade edilmiş. Şimdi ilan kaldırılmış durumda.

Şaka değil gerçek! Metaverse arsaları ‘Sahibinden’ üzerinden satılmaya başladı - Resim : 1

Bu arsaların platformlarda ilk kez ne kadara satın alındığı bilinmiyor. NFT arsaların ilk dönemlerinde ve kripto paraların henüz düşük fiyatlarında bu tarz arsalar uygun fiyatlara alınıyordu ancak hali hazırda fiyatlar yükselmiş durumda. Son olarak 2 milyon dolar ile rekor kırılmıştı.

 

Kaynak: Haber Global

Gündem haberleri