Ümit Özat: Can Bartu'nun heykeli dikilmemiş, Alex kim?

Futbolculuğu döneminde uzun yıllar forması terleten teknik direktör Ümit Özat, sarı-lacivertli takımın efsane kaptanlarından Alex de Souza için şok sözler sarf etti.

02.05.2021 16:50

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu, teknik direktör Ümit Özat, Alex'in heykelinin dikilmesinin absürt olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin 100. yılında kaptanlık yapan Ümit Özat, "Alex iyi oyuncu olduğu için kaptanlığı aldı. Her sene 30 gol atan adama kaptanlık bandını vereceksiniz. Doğru bir şey mi? Doğru bir şey. Maalesef doğru bir şey" ifadelerini kullandı.

"HEYKELİNİN DİKİLMESİ ÇOK ABSÜRT BİR ŞEYDİ"

Alex de Souza'nın Fenerbahçe parkına dikilen heykeli sorulan Özat, "Ben orada Aziz Yıldırım'a katılıyorum, çok absürt bir şeydi, ben onun bir proje olduğunu düşünüyorum. Can Bartu'nun heykeli dikilmemiş, Alex kim ya? Kim abi yani? Bırakın bu kadar şovanistliği yahu. Yani Can Bartu'nun, Lefter'in heykelinin olmadığı yerde, Fenerbahçe parkında Alex'in mi heykeli olacak yani? Rıdvan Dilmen'in heykelinin olmadığı yerde 103 gollü, Oğuz Çetin'in olmadığı yerde, bizleri geç Alex'in mi heykeli olacak? Beşiktaş’ın Sergen’i, Galatasaray’ın da Hagi’si var diye bizde Alex büyütüldü" dedi.

Alex de Souza, sekiz sezon boyunca terlettiği Fenerbahçe formasıyla 344 maça çıkmış ve 316 gole doğrudan katkı (171 gol - 145 asist) sağlamıştı.

Sıradaki Haber Yükleniyor