UEFA'dan Brüksel'deki saldırıda ölen 2 kişi anısına saygı duruşu kararı

EURO 2024 Elemeleri İsveç Belçika
UEFA'dan Brüksel'deki saldırıda ölen 2 kişi anısına saygı duruşu kararı
FOTOĞRAF: Shutterstock

UEFA, dün Brüksel'de gerçekleştirilen silahlı saldırıda hayatını kaybeden 2 kişinin anısına bu gece EURO 2024 Elemeleri'nde oynanacak olan tüm karşılaşmaların öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi.

EURO 2024 Elemeleri'nde, Belçika ile İsveç arasındaki karşılaşma öncesinde dün Brüksel'de yapılan silahlı saldırıda ölen 2 kişi anısına, bu geceki tüm EURO 2024 eleme maçlarında bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

UEFA'dan yapılan açıklamada, "Brüksel'de dün meydana gelen terör saldırısının iki kurbanı anısına, bu gece oynanacak tüm EUR0 2024 eleme maçlarında bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak" ifadeleri kullanıldı.

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde, Belçika ile İsveç arasındaki dün oynanan karşılaşma, terör saldırısı gerekçesiyle askıya alınmıştı. Maç başlamadan hemen önce Brüksel'de 2 İsveç taraftarının silahlı saldırı sonunda hayatını kaybetmesi nedeniyle ilk devresi tamamlanan Belçika ile İsveç arasındaki futbol karşılaşmasına devam edilmemişti.

Brüksel'de dün iki İsveçlinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının vurularak yakalanan şüphelisi, hastanede hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA

UEFA İsveç Belçika Belçika-İsveç Maçı EURO 2024 Elemeleri