Son şampiyon Senegal gruptan çıkmayı garantiledi
![Son şampiyon Senegal gruptan çıkmayı garantiledi](https://i.haberglobal.com.tr/rcman/Cw1230h692q95gm/storage/files/images/2024/01/19/son-sampiyon-senegal-gruptan-cikmayi-garantiledi-0cc1.jpg)
Afrika Uluslar Kupası B Grubu 2. maçında kupanın son şampiyonu Senegal, Kamerun'u 3-1 mağlup ederek 2'de 2 yaptı ve son maçlar öncesinde gruptan çıkmayı garantiledi.
Afrika Uluslar Kupası, Fildişi Sahili'nde oynanan maçlarla devam ediyor. C Grubu ikinci maçında Senegal ile Kamerun, Charles Konan Banny Stadyumu'nda karşı karşıya geldi.
Senegal bu mücadeleden 3-1'lik galibiyetle ayrıldı. Senegal'e galibiyeti getiren golleri 16'ncı dakikada Ismaila Sarr, 71'inci dakikada Habib Diallo ve 90+5'inci dakikada Sadio Mane attı. Kamerun'un tek golünü ise 83'üncü dakikada Jean-Charles Castelletto kaydetti.
Bu mücadelenin ardından 6 puana ulaşan Senegal, gruptan çıkmayı garantiledi. Kamerun ise 2 maç sonunda 1 puanda kaldı.
Öte yandan Samsunspor'da oynayan Olivier Ntcham, 79'uncu dakikada oyuna dahil oldu ve Kamerun'un 83'üncü dakikada Jean-Charles Castelletto ile bulduğu golün asistini yaptı.