Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacak!

Spor haberleri son dakika
Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacak!

Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmayı düşündüğünü açıkladı.

Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum." dedi.

Liglerde mücadele eden kulüplerin yöneticileriyle görüşeceğini aktaran Büyükekşi, "Gaziantep Başkanı olduğum dönemde gayet iyi deneyimlediğim üzere, Kulüpler Birliğinin demokratik ve şeffaf yapısı gereği ve her kulüp başkanının görüşlerini fevkalade önemsemem sebebiyle bu düşüncemi önce Süper Lig başkanlarımla istişare etmek, onların fikir ve görüşlerini, talep ve önerilerini dinlemek için kendilerinden bir randevu talep ettim. Daha sonra da 1. 2. ve 3. Lig başkanları ile ayrı ayrı görüşmeyi düşünüyorum. Bu görüşmeleri tamamladıktan sonra adaylığımı resmiyete kavuşturmayı planlıyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonunda başkan Nihat Özdemir'in istifasının ardından 16 Haziran'da yapılmak üzere olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Haber Global Muhabiri Sercan Hamzaoğlu, 11 Mayıs'ta Kontra'ya Soruyorum'da Mehmet Büyükekşi'nin TFF Başkanlığı'na aday olacağını açıklamıştı.

 

Kaynak: AA

son dakika son dakika spor haberleri Mehmet Büyükekşi mehmet büyükekşi kimdir TFF