Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti

Galatasaray Mustafa Cengiz 2021'de hayatını kaybeden ünlüler

Galatasaray’ın eski başkanlarından Mustafa Cengiz 71 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi Galatasaray Divan Kurulu üyesi Mahmut Recevik duyurdu.

Galatasaray Spor Kulübü'nün 37. başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti. Cengiz, kanser ve beyin tümörü hastalıkları nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. 

Acı haberi, Başkan Mustafa Cengiz'in yönetim kurulunda da bulunan Mahmut Recevik sosyal medya hesabından duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Cengiz'in vefat haberinin ardından yaptığı açıklamada; "Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı, iş insanı Sayın Mustafa Cengiz’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, Galatasaray ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullandı. 

GALATASARAY'DAN PAYLAŞIM

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan paylaşımda, "Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı Mustafa Cengiz'i kaybettik. Başkanımıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz" denildi.

Öte yandan Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçı başlarken Mustafa Cengiz için 1 dakika saygı duruşu yapıldı.

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti - Resim : 1

BURAK ELMAS'TAN TAZİYE MESAJI

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Mustafa Cengiz'in vefat haberinin ardından yaptığı açıklamada, "Önceki Başkanımız Sn. Mustafa Cengiz'i kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti - Resim : 2

TFF'DEN TAZİYE MESAJI  

Türkiye Futbol Federasyonu, vefat eden eski Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz için taziye mesajı yayımladı.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan paylaşımda, "Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz'in vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Sarı-Kırmızılı kulübünün bir önceki dönem başkanlığını yapan ve 71 yaşında hayatını kaybeden Mustafa Cengiz, Türk futboluna değerli katkılarda bulunmuştu. Merhum Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray Spor Kulübü ve spor camiasına başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'TAN TAZİYE MESAJI 

Fenerbahçe ve Beşiktaş, vefat eden eski Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz için taziye mesajı yayımladı.

Fenerbahçe, Mustafa Cengiz için yayımladığı taziye mesajında, "Galatasaray Spor Kulübü’nün eski başkanı Mustafa Cengiz’in hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; Cengiz ailesine, Galatasaray camiasına ve Türk futboluna başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş, Mustafa Cengiz için yayımladığı taziye mesajında, "Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Galatasaray Spor Kulübü camiasına başsağlığı dileriz" paylaşımında bulundu.

Mustafa cengiz hakkında infografik

Kaynak: Haber Global

Galatasaray Mustafa Cengiz mustafa cengiz hayatını kaybetti 2021'de hayatını kaybeden ünlüler