Samsunspor'un Ihattaren transferinden vazgeçme nedeni ortaya çıktı

Samsunspor Transfer Süper Lig
Samsunspor'un Ihattaren transferinden vazgeçme nedeni ortaya çıktı
FOTOĞRAF: DepoPhotos

Samsunspor, Juventus'tan Mohamed Ihattaren ile her konuda anlaşmış fakat daha sonrasında çeşitli sebeplerden dolayı transferden vazgeçildiği açıklanmıştı. Karadeniz ekibinin başkanı Yıldırım, “Krizin tek sebebi para” dedi.

Süper Lig'in yeni ekibi Samsunspor geçtiğimiz günlerden Juventus'tan Mohamed Ihattaren'in transferi konusunda anlaşmaya varmıştı.

Hollandalı futbolcu sözleşmeyi imzalamak için Türkiye'ye gelmiş fakat Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım Ihatteren'in transferinden vazgeçtiklerini açıklamıştı. Samsunsporlu taraftarların karşılamak üzere havalimanına akın ettiği Ihattaren transferinde çıkan krizin detayları ortaya çıktı.

"ANLAŞMA DIŞI TALEPLER GELDİ"

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Samsun'da yerel medyaya verdiği açıklamada, Mohamed Ihattaren ile yaşanan krizin sebebinin paradan kaynaklanan kabul edilemez istekler olduğunu açıkladı.

Mohamed Ihattaren’i imza atmak üzere Samsun’a davet ettiklerini belirten Başkan Yıldırım, “Fit değildi, form yakalamak ve forma giymek için zamana ihtiyacı vardı. Biz bunu bilerek iki ay boyunca düşük ücret alacak, devre sonuna kadar maç başı ücretle oynayacak şekilde teklif yaptık. Kabul etti. Samsun’da taraftarlar karşıladı ve mutlu oldu. Ancak sonra menajeri anlaşma şartları dışında taleplerde bulundu” dedi.

"MENAJERİ İŞİ BOZDU"

Mohamed Ihattaren’in aynı zamanda kayınpederi olan menajerini kendilerini köşeye sıkıştırmakla suçlayan Başkan Yıldırım şunları söyledi:

“Menajeri bize, ‘Anlaşılan koşullardan vazgeçtik, aylık para istiyoruz, sonraki satıştan yüksek pay istiyoruz’ dedi. Kabul etmedim ve restini gördüm. ‘Anlaştığımız şartlarda oynayacaksan imza atalım, kabul etmezsen gidersin’ dedim. Kabul etmedi ve gitti. Tamamen para meselesi.”

Kaynak: DHA

Samsunspor Samsunspor Transfer Süper Lig Süper Lig transfer Yüksel Yıldırım Mohamed Ihattaren Juventus