Real Madrid'in yıldız futbolcusu Karim Benzema hacamat yaptırdı

Real Madrid'in yıldız futbolcusu Karim Benzema hacamat yaptırdı

İspanyol devi Real Madrid'de forma giyen Cezayir asıllı Fransız futbolcu Karim Benzema, hacamat yaptırdı.

İspanya La Liga ekiplerinden Real Madrid'de forma giyen, Cezayir asıllı Fransız futbolcu Karim Benzema hacamat yaptırdı.

33 yaşındaki Müslüman futbolcu, sosyal medya hesabından "Şimdiye kadarki en iyi terapi… #elhamdulillah" notuyla sırtının fotoğrafını paylaştı.

2009 yılından bu yana Real Madrid'de oynayan Benzema, eflatun-beyazlı forma altında 569 maça çıktı ve 440 gole doğrudan katkı (289 gol - 151 asist) sağladı.

HACAMAT NEDİR?

Hacamat, deriden vakum yöntemi ile kan alınmasıdır. Eski Mısırlılara dayandırılan kadim tıp yöntemlerimden birisi olan hacamat birçok rahatsızlığa iyi geldiği söylenmektedir.

5000 yıl öncesine dayanan bir çeşit akupunktur yöntemi olan hacamat, derinin bir nester yardımı ile çizilip ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Geleneksel olarak ağrı, sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır.

Geçmişte bardak içerisindeki oksijenin tüketilmesi için kağıt ya da alkollü pamuk kullanılmıştır. Günümüzde pompa ile içerisindeki havanın alınması esasına dayanan aletler yapılmıştır.

Kaynak: Haber Global