Ghezzal'ın menajerinden transfer açıklaması

Süper Lig'de asist krallığına koşan lider 'ın yıldız futbolcusu Rachid Ghezzal'ın Türkiye temsilcisi Hakan Korkmaz, Cezayirli oyuncunun Siyah-beyazlı takımda kalmak istediğini açıkladı.

02.05.2021 17:15 | Son Güncelleme : 02.05.2021 17:19

Beşiktaş'ın sezon başında Leicester City'den kiraladığı Rachid Ghezzal sergilediği performansla Süper Lig'e damga vuruyor.

Ligde çıktığı 28 maçta 22 gole doğrudan katkı (5 gol & 17 asist) sağlayan Cezayirli futbolcunun Türkiye temsilcisi Hakan Korkmaz, Beyaz TV'ye yaptığı açıklamada transfer sürecini ve yıldız futbolcunun gelecek planlarını anlattı.

"SERGEN HOCA 'BEDELİ NE OLURSA OLSUN İSTİYORUM' DEDİ"

"Ghezzal'in Beşiktaş'a transfer süreci şöyle... İlk Sergen hocaya izlettik, ilk izlediğinde, yaklaşık 2-3 dakikalık bir süreçte hemen telefonundan kapattı videoyu ve 'Ben bu oyuncuyu istiyorum, bedeli ne olursa olsun istiyorum. Zaten bildiğim, tanıdığım bir oyuncu. Öyle formaliteden bakma gereği hissettim' dedi"

"O UÇAĞA BİNEMESEYDİ BUGÜN TÜRKİYE'DE OLMAYACAKTI"

"Süreçte dikkat edilecek bölüm şuydu. Ghezzal'i getirmemiz için transferde son günün olması, 24 saatlik bir sürecin olması imkanları kısıtladı ve gece 23:55 uçağı vardı. Eğer o uçağa Ghezzal'i bindiremeseydik Rachid Ghezzal şu anda Türkiye'de olamayacaktı. Çünkü ne ertesi gün ne de ondan sonra uçak yoktu. En önemli kritik bölüm buydu ve geldikten sonraki süreçte de burada 15-20 dakikalara TFF'ye yetiştirilmesi gereken evraklar, biliyorsunuz kamuoyunda da çıktı zaten. Motorla yetiştirildi onlar. Ama ne mutlu ki yetiştirildi. Böyle bir yıldız Beşiktaş'a kazandırıldı"

"SERGEN YALÇIN'DAN DOLAYI BEŞİKTAŞ'TA KALMAYI İSTİYOR"

"Rachid Ghezzal'ın Beşiktaş'ta kalmasını istemesinin en büyük sebeplerinden birisi Sergen Yalçın'dır. Çünkü onunla özgüven kazandı. Yaklaşık 3 senedir milli takıma gitmiyordu, gitti. Uzun süredir oynamıyordu, oynamaya başladı, kendisine özgüveni geldi. Sergen Yalçın'dan dolayı Beşiktaş'ta kalmayı inanılmaz bir şekilde istiyor. Bakalım süreç neyi gösterecek. Her zaman bunu söylüyor. 'Ben Beşiktaş'ta kalmak istiyorum, Sergen Yalçın'la beraber tekrar devam etmek istiyorum.' diyor. Ona da teşekkür ediyorum eski performansına kavuşturduğu için..."

"PAZARLIKLAR BİRAZ ZAMAN ALACAK"

"Kalıp, kalmayacağı ile alakalı olarak da Ghezzal şu an İstanbul'da çok mutlu. Beşiktaş da mutlu. Başkan da istiyor. Ghezzal'ın ailesi de istiyor. İki taraf da zaten birbirine sıcaklar. Ama süreçte Leicester'ın ne diyeceği önemli. Bonservis fiyatı ne olacak. Ama inanıyorum ki finalde bedeli ne olursa olsun Ghezzal buraya gelecek. Ghezzal'la konuştuğumuzda Beşiktaş dışında hiçbir takıma gitmeyeceğini bana iletti. Süreç nasıl yürüyecek, erken mi gelecek, sonra mı gelecek? Bonservis, pazarlıklar, süreç biraz zaman alacak."

Sıradaki Haber Yükleniyor