Murat Sancak'tan TFF'ye istifa çağrısı

DHA
Süper Lig Adana Demirspor
Murat Sancak'tan TFF'ye istifa çağrısı
FOTOĞRAF: AA

Adana Demirspor'un eski başkanı Murat Sancak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye Futbol Federasyonu ve tüm kurullarını istifaya davet etti.

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un eski başkanı Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve tüm kurullarını istifaya çağırdı.

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Sancak, şu ifadeleri kullandı;

"Güçlünün TFF'si, emirle karar veren disiplin kurulu, çeteleşmiş MHK, adil karar veremeyecek tahkim, futbol severler nezdinde yok hükmündesiniz artık. Ben daha önce söylemiştim, seyirci sahaya inmemeli, inerse futbolcu refleks olarak karşılık verir. 4 büyük kulüp için de söylemiştim, benim görüşüme katılıyorsan disiplin talimatını değiştirir ondan sonraki olayları o karara göre sonuçlandırırsın, önceden olmuş bir disiplin suçu öncekiler gibi karara bağlamak ve müteakip eden salı günü sevk ve ilk perşembe günü karar vermek mecburiyetiniz varken, keyfi olarak 13 gün sonra sevk etmek ve üstelik tedbirsiz olarak karar vermeniz, ne kadar korkak ve eyyamcı olduğunuz ortaya çıkmıştır.

"BU TRAJİKOMİK KARARA SİZ DE ORTAKSINIZ"

Misyonunuzu tamamladınız, gitmiyorsanız, sizin yöneticilerinize sesleniyorum, onuru şerefi olan bu yönetimde kalmaz, kalan sizler de bu trajikomik karara ortaksınız. Fenerbahçe büyük camiadır, onları da töhmet altında bıraktınız, bu yanlış karar da onları rahatsız eder. Fenerbahçe ligden çekilmesin ya da kupa maçını oynasın diye şirinlik yapıyorsanız, ne Fenerbahçe camiası yutar, ne de futbolseverler.

"TÜM KURULLARINI İSTİFAYA DAVET EDİYORUM"

TFF ve tüm kurullarını istifaya davet ediyorum. Düşün futbol camialarının yakalarından, bütün futbol takımları yöneticilerine, bu liglerde figüran olmayın, sesiz kalırsanız, siz de figüran olarak kalacaksınız.. Bir futbol sever açıklaması."