Marsilya, Beşiktaş'ın kadroda düşünmediği Jean Onana'yı renklerine bağladı

Beşiktaş Transfer Fransa Ligue 1
Marsilya, Beşiktaş'ın kadroda düşünmediği Jean Onana'yı renklerine bağladı
FOTOĞRAF: Marsilya Resmi X Hesabı

Fransa Ligue 1 ekibi Marsilya, Beşiktaş'ta kadro dışı kalan Kamerunlu orta saha Jean Onana'yı kiralık olarak kadrosuna kattığını açıkladı.

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya, Beşiktaş'ın kadro dışı bıraktığı isimler arasında yer alan Jean Onana'yı kiralık olarak kadrosuna kattığını açıkladı.

Fransız temsilcisinden yapılan açıklamada Kamerunlu futbolcunun sezon sonuna kadar kiralık olarak oynayacağı ve sözleşmesinde satın alma opsiyonun da yer aldığı bildirildi.

Beşiktaş formasıyla tüm kulvarlarda toplamda 10 karşılaşmaya çıkan Jean Onana 1 asist katkısı verdi. Kamerunlu oyuncu 10 karşılaşmada toplamda sadece 188 dakika süre alabildi.

Beşiktaş yaz transfer döneminde Jean Onana'yı Fransa Ligue 1 ekibi Lens'ten 4 milyon euro karşılığında kadrosuna katmıştı.

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Beşiktaş, 24 yaşındaki Kamerunlu orta saha Jean Onana’yı sezon sonuna kadar Marsilya’ya satın alma opsiyonu ile kiralandığını açıkladı.

Beşiktaş’ta sezon başında Lens’ten 4 milyon Euro'ya transfer edilen ancak beklenen performansı veremeyen Jean Onana, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya’ya kiralandı. Siyah-beyazlı kulüpten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcularımızdan Jean Onana’nın 2023-24 sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonuyla geçici transferi hususunda Marsilya kulübüyle anlaşmaya varılmıştır. Jean Onana’ya yeni kulübüne başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.

İŞTE ANLAŞMANIN DETAYLARI

Beşiktaş'tan Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüz, profesyonel futbolcumuz Jean Emile Junior Onana'nın 2023-2024 sezonu sonuna kadar geçici transferi hususunda Olympique De Marseille kulübüyle ve oyuncuyla anlaşmaya varmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Olympique De Marseille kulübünün 4.500.000 euro tutarında satın alma opsiyonu bulunmaktadır. Ayrıca oyuncunun 2023/2024 sezonu sonuna kadar ücreti Olympique De Marseille kulübü tarafından karşılanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."