Lyon teknik direktörü Grosso'nun yaralandığı olaylarda 9 gözaltı

Fransa Ligue 1
Lyon teknik direktörü Grosso'nun yaralandığı olaylarda 9 gözaltı
FOTOĞRAF: Lyon Resmi Twitter Hesabı

Fransa Ligi'nin 10. haftasında oynanması planlanan Marsilya ile Lyon arasındaki dev maç, Marsilya taraftarlarının neden olduğu olduğu olaylar nedeniyle ertelenmişti. Lyon Teknik Direktörü Fabio Grosso'nun yaralandığı olaylarla 9 kişi gözaltına alındı.

Fransa Ligue 1'in 10. haftasında dün oynanması planlanan Olimpik Marsilya-Olimpik Lyon maçı öncesinde yaşanan ve konuk takımın teknik direktörü Fabio Grosso'nun yüzünden yaralanmasına neden olan şiddet olaylarında 9 kişi gözaltına alındı.

Fransız RMC kanalının programına katılan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, dünkü olaylarda Grosso'nun yanı sıra 5 polisin de yaralandığını ve 9 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Ulusal basın, olayla ilgili 2 soruşturmanın başlatıldığını aktardı.

Yerel gazete La Provence, saldırının ardından yüzü kanlar içinde kalan Grosso'nun fotoğrafını bugünkü sayısının kapağına taşıdı.

 LYON TARAFTARI TEPKİ ÇEKTİ

Öte yandan, bazı Lyon taraftarlarının ertelenen maç öncesi tribünlerde maymun taklidi yapması ve Nazi selamı vermesi tepkiye neden oldu.

Olimpik Lyon Kulübü, X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, taraftarların ırkçı tavırlarını kınadı.

NE OLMUŞTU?

Dün Olimpik Marsilya ile deplasmanda yapacağı maç için stada hareket eden Olimpik Lyon takımının otobüsü, bazı taraftarların saldırısına uğradı.

Saldırıda otobüsün camları kırılırken, Olimpik Lyon Teknik Direktörü Grosso ile yardımcısı Raffaele Longo'nun yaralandığı görüntüler sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Karşılaşma öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle maç ertelendi.

Kaynak: AA