Lamine Yamal'ın gol sevincindeki '304'ün sırrı ortaya çıktı

Lamine Yamal FC Barcelona İspanya futbol EURO 2024
Lamine Yamal'ın gol sevincindeki '304'ün sırrı ortaya çıktı

Arda Güler'le karşılaştırılan Barcelona'nın 16 yaşındaki yıldızı Lamine Yamal'ın gol sevincinin sırrı ortaya çıktı.

Daha 16 yaşında bir idol haline gelen Lamine Yamal kendi gol sevinciyle de dikkat çekiyor.

Bellingham kollarını açıyor, Cristiano Ronaldo 'siuuu' yapıyor, Paqueta dans ediyor, Lamine Yamal'ın gol sevinci ise 304 yapmak.

İki elini çaprazlayıp sol eliyle 3 parmağını açan ve diğer iki parmağıyla sıfır yapan sağ eliyle de 4 parmağını açan Lamine Yamal, gol attığında bu sevinci yaparak aslında kökenine işaret ediyor.

304, Lamine Yamal'ın doğduğu Barcelona'nın Mataro kentinin Rocafonda mahallesinin posta kodunun son 3 rakamı. 

Sadece 304 de değil, aynı zamanda Yamal'ın ayakkabılarının üzerinde de köklerine dair işaretler var. Anne ve babasının doğdukları ülkelerin yani Fas ve Ekvator Ginesi'nin bayrakları ve adının baş harfleri ayakkabısının üzerinde yer alıyor.

Barcelona'yla yeni bir yola yelken açan Yamal asla mahallesini unutmuyor. Büyükannesi halen Rocafonda'da yaşıyor ve Yamal da burayı sık sık ziyaret ediyor.

Yamal'ın babası Mounir Nasraou, Lamine henüz bebekken bu mahalleye taşınmış. Lamine'in şoförlüğünü kuzeni Mohamed üstleniyor. Öncesinde babası onu Barcelona tesislerine getirip götürüyordu.

Mahallelinin ona gösterdiği sevgi, onun buradan kopmasına engel olmuş. Yamal, Rocafonda'lı çocukların da simgesi halinde. Aslında bu mahalle kötü itibarıyla tanınıyordu. Lamine'in sayesinde bu itibar biraz düzelmiş.