Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic: "Her maç bizim için final maçı"

KONYA (AA)
Süper Lig Konyaspor Adana Demirspor
Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic: "Her maç bizim için final maçı"
FOTOĞRAF: AA

Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic, Adana Demirspor ile berabere kaldıkları maçın ardından yaptığı açıklamada, "Bizim için her puan aslında altın değerinde. İki defa avantajı yakaladık ancak koruyamadık" dedi.

Süper Lig'in 29. haftasında konuk ettikleri Adana Demirspor ile 2-2 berabere kalan Konyaspor'un teknik direktörü Fahrudin Ömerovic, iki defa öne geçtikleri maçta skoru koruyamadıklarını belirtti.

Ömerovic, maçın ardından Konya Büyükşehir Belediye stadında düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptı.

Maçın tam düşündükleri gibi olduğunu ifade eden Ömerovic, "Adana Demirspor'un kadrosuna baktığımız zaman çok hızlı ve teknik oyunculara sahip. İlk 15 dakika biraz problem yaşadık. Özellikle geçiş oyunlarında Adana Demirspor bizden daha hızlı davrandı. Bunlara rağmen iki defa öne geçtik ancak skoru koruyamadık" diye konuştu.

Ömerovic, maç 1-0 seyrederken yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini anlattı.

İç sahada kaybettikleri 2 puanın kendileri için çok değerli olduğunu dile getiren Ömerovic, "Son 5 maçta 10 puan topladık. Onun için çok fazla panik yapmamamız gerekiyor. Her maç bizim için final maçı. Futbolcularımı tebrik ediyorum, sonuna kadar mücadele ettiler. Biz 3. golü bulsaydık maçı büyük ihtimalle kazanabilirdik" ifadelerini kullandı.