Fenerbahçe'nin yeni transferi Cengiz Ünder, gözünü zirveye dikti: "Konferans Ligi'nde sonuna kadar gidebileceğimize inanıyorum"

Fenerbahçe Transfer Konferans Ligi Fransa Ligue 1
Fenerbahçe'nin yeni transferi Cengiz Ünder, gözünü zirveye dikti: "Konferans Ligi'nde sonuna kadar gidebileceğimize inanıyorum"
FOTOĞRAF: İHA

Fenerbahçe'nin Marsilya'dan transfer ettiği milli futbolcu Cengiz Ünder, Sarı-lacivertli taraftarların desteğiyle daha güçlü bir futbolcu olacağına inandığını söyledi.

Fenerbahçe'nin Fransa Ligue 1 ekibi Marsilya'dan kadrosuna kattığı milli futbol Cengiz Ünder, Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan 'Günün Röportajı' programına konuk oldu.

Sarı-lacivertli takımın başarısı için elinden gelenin en iyisini yapacağının altını çizen Ünder, çok iyi bir kadroya sahip olduklarını da vurguladı.

Taraftarların sevgisi ile sahada çok daha güçlü bir oyuncu olacağını dile getiren Cengiz Ünder şunları söyledi:

"Marsilya'da kampta iken transfer haberleri çıkmaya başlamıştı. Fenerbahçe'nin ilk günden imza attığım güne kadar bana yaklaşımı çok güzeldi. Başkanımızın, yöneticilerimizin, hocamızın. Hepsi bu transferin arkasında durdu ve son ana kadar bitirmeye çalıştı. Uzun bir süreç oldu. Benim için de çok stresliydi. Çünkü bir an önce takıma katılmak istiyordum. Uzun süren transfer süreçlerini genelde sevmiyorum. Daha önceki gittiğim takımlarda hepsi kısa sürede olmuştu. Fenerbahçe'ye gelmem 3 haftalık bir süreçti, diyebilirim.

Bu dönem benim için çok stresliydi çünkü takımda antrenmanlara bazen katılıyordum, bazen katılmıyordum. Çünkü herhangi bir şey olmasından korkuyordum. Buraya gelmek istiyordum. Son ana kadar bunu kafamda çok net şekilde belirlemiştim. Marsilya Kulübüne de bunu iletmiştim, hepsi biliyordu.

Başkanımızla da konuştuk. Buradayım ve bundan dolayı gururluyum. Her zaman ülkemde oynama gibi bir hayalim vardı. Daha önceki röportajlarımda 'umarım Avrupa'da devam ederim diyordum' ama bir anda Fenerbahçe gibi bir kulübe gelince bu kararı değiştirebiliyorsunuz. Kendi açımdan da şunu söyleyebilirim. Artık ülkemizdeki bu futbolu Türk oyuncu olarak daha fazla yukarıya taşımak istiyorum. Bunu yapabilecek güçteyim. O yüzden buraya geldim.

"SÜREKLİ OYNAMAK İSTİYORUM"

Şu ana kadar benim için her şey çok güzel gidiyor. Daha önce birlikte oynadığım arkadaşlarım da var. Adaptasyon süreci olmadı. Herkesle konuşuyorum. Arkadaşlık ortamı da iyi. Buranın ortamını çok seviyorum. Zaten sürekli tesise erken geliyorum, geç çıkıyorum. Burada olmaktan keyif alıyorum. Her şey güzel gidiyor. Sürekli maç olmasını ve sürekli oynamak istiyorum."

"EDIN DZEKO BANA ÇOK YARDIM ETTİ"

Edin Dzeko, Roma'ya gittiğimde de bana çok yardım etmişti. Menajerim Mirsad Türkcan o da Fenerbahçe efsanesi. Ondan dolayı sürekli Dzeko ile yakın bağımız vardı. Aynı dili konuştukları için Edin Dzeko sürekli bana yardım ediyordu. Roma'da iken birlikte yemeklere gidiyorduk. Şimdi tekrar aynı takımdayız.

Ben buraya gelmeden önce de buraya gelmesinden dolayı çok mutluyum. Çünkü onun gibi bir oyuncuyu Türkiye'de izlemek çok farklı bir şey. Sürekli telefonda da konuştuk. 'Ne zaman geliyorsun?' diye. İkimizde diyorduk, 'biraz daha sabırlı olmamız lazım' diye. Ben de çok stresliydim. Ve en sonunda geldik. Stadyuma girmeden önce de onunla görüntülü konuşmuştuk. Artık tekrardan aynı takımdayız."

"TOTTI İLE OYNAMAK İSTERDİM"

Roma'ya ilk gittiğim günde birisi beni yanına çağırmıştı, 'birisiyle seni tanıştıracağız' diye. Totti'nin futbolu bıraktığı sezon ben Roma'ya gittim. Keşke birlikte de oynasaydık. Onu çok isterdim. İlk beni onunla tanıştırmışlardı, çok heyecanlanmıştım. İdol olarak gördüğünüz birisi karşınızda olunca özellikle Avrupa'ya gittiğinizde.

Çok yardımcı oluyordu. İlk sene kulübün sürekli içerisindeydi. Her gün gelip, gidiyordu ama bana çok yardımcı oluyordu. Hatta maçlardan önce bana sürekli, 'bu maçta gol atarsan sana şöyle yapacağım, şunu alacağım, bunu alacağım' diyerek beni sürekli gaza getiriyordu. Birlikte oynamak istediğim oyunculardan bir tanesiydi. Gittiğim günden beri bana Roma'da çok yardımcı olmuştu, sonrasında da çok konuşmuştuk."

"KONFERANS LİGİ'NDE SONUNA KADAR GİDEBİLİRİZ"

Konferans Ligi'nde 5'te 5 yaptık. Sonradan geldiğim için bundan sonraki süreçte dahil olacağım. Hepsi güzel geçti. Çok farklı galibiyetler aldık. Özellikle son maçta ben de kulübedeydim. Bunu yakından gördüm. Takım olarak iyi giden bir performansımız var. 5-1 kazandık, rövanş maçımız var.

Maç maç bakarak gitmemiz gerekiyor. Uzun bir maraton. Daha önce Marsilya'da oynadığım için biliyorum. Konferans Ligi'nde yarı finale kadar gitmiştik. Umarım bu takımla finale kadar gideriz. Kadro kalitemiz çok iyi. Sonunu düşünmeden maç maç gitmek daha doğru. Ligle birlikte çok sayıda maç yapacağız. Sonuna kadar götüreceğimize inanıyorum."

Kaynak: İHA

Cengiz Ünder Cengiz Ünder Fenerbahçe Fenerbahçe haberleri