Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde büyük şok! Kimse böyle olmasını beklemiyordu...

Edirne Spor haberleri
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde büyük şok! Kimse böyle olmasını beklemiyordu...

Edirne'de bu yıl 661. kez düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde geçmiş yıllarda şampiyon olan ve favori gösterilen başpehlivanlar çeyrek finale kalamadı.

Edirne’de bu yıl 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde geçmiş yılların şampiyonları rakiplerine yenilerek adını çeyrek finale yazdıramadı. 

Edirne Sarayiçi Er Meydan’ında düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde öğle saatlerinde ilk tur ve ikinci turla başlayan başpehlivanlık müsabakaları üçüncü tur müsabakalarıyla sona erdi. 54 başpehlivanın kıyasıya mücadele ettiği güreşlerin ikinci turunda erken final yaşandı. Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil’e yenilen başpehlivan Ali Gürbüz, ebedi altın kemere veda etti.

GEÇMİŞ ŞAMPİYONLAR ÇEYREK FİNALİ GÖREMEDİ

Gürbüz’ü yenen Yeşil Yeşil, üçüncü tura yükseldi. Üçüncü tur müsabakaların Yeşil Yeşil ise rakibi Ertuğrul Dağdeviren’e mağlup oldu. Başpehlivan Recep Kara, Serhat Gökmen’e, Orhan Okul’u da Cengizhan Şimşek’e yenildi.

ÇEYREK FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Yarın Sarayiçi Er Meydan’ında saat 13.00’te başlayacak olan başpehlivanlık çeyrek final müsabakalarında İsmail Balaban, Serhat Gökmen, Hüseyin Gümüşalan, Ertuğrul Dağdeviren, Cengizhan Şimşek, Fatih Atlı, Mustafa Taş ve Tanju Gemici güreşecek.

 

Kaynak: İHA

Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri yağlı güreş