Kaptan Hakan Çalhanoğlu'ndan öz eleştiri: "Daha kolay kazanmalıydık"

EURO 2024 Elemeleri A Milli Takım
Kaptan Hakan Çalhanoğlu'ndan öz eleştiri: "Daha kolay kazanmalıydık"

A Milli Takım'ın Letonya'yı 3-2 yendiği maçın ardından konuşan kaptan Hakan Çalhanoğlu, böyle maçları daha kolay kazanabilmeleri gerektiği söyleyerek öz eleştiride bulundu.

A Milli Takım EURO 2024 Elemeleri'nde Letonya'yı 3-2 mağlup eden Milli takımın oyuncuları karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın galibiyet golünü 90+5'te atan İrfan Can Kahveci mutlu olduğunu vurgulayarak, "Takımımıza gol ile galibiyeti getirdiğim için çok mutluyum. Nadir kafa vururum. Letonya deplasmanları zor geçiyor bizim için. Yaklaşık 30 yıl sonra Samsun'a gideceğiz, herkesi maça davet ediyoruz. Barış Alper maça çok hareket getirdi. Orada orta açacağını biliyordum, kalecinin dokunması biraz şaşırttı beni ama golü attım" dedi.

"ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM"

Milli takımdaki ilk maçında ilk golünü kaydeden Abdülkerim Bardakcı ise; "Bu golün aynısını bir idmanda Merih ile atmıştık. İlk maçımda gol attım, çok mutlu ve gururluyum. Hep uzun oynamaya çalıştılar. Önemli olan galip gelmemizdi. Buraya 2'de 2 için geldik, puan farkını açacağız inşallah. Merih ile maçtan önce çok konuştuk. Benim de ilk maçım tabii... Kardeşim sağ olsun bana çok yardımcı oldu, asistini de yaptı" değerlendirmesinde bulundu.

"MUTLU DEĞİLİM, RAHAT KAZANMALIYDIK"

Milli takımın kaptanı Hakan Çalhanoğlu ise karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada; "Çok şükür son saniyede golü bulduk. Mutlu değilim. Böyle maçları daha kolay kazanabilmeliyiz. Adamlar 10 kişiyken son dakikada kazanıyoruz. Bahane bulmamalıyız stat küçüktü gibi. Daha akıllı oynamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global TV

Letonya türkiye Letonya-Türkiye Letonya Türkiye maçı EURO 2024 Elemeleri A Milli Takım Hakan Çalhanoğlu İrfan Can Kahveci Abdülkerim Bardakcı