Nagelsmann'dan A Milli Takım'a övgü: "Cesurca oynuyorlar ve doğrudan kaleye gidiyorlar”

A Milli Takım futbol Almanya
Nagelsmann'dan A Milli Takım'a övgü: "Cesurca oynuyorlar ve doğrudan kaleye gidiyorlar”

Yarın akşam özel maçta A Milli Takımımız'ı konuk edecek olan Almanya Milli Takımı'nın genç teknik direktörü Julian Nagelsmann, Türkiye Milli Takımı’nın çok iyi futbol oynadığını belirterek, "Cesurca oynuyorlar ve doğrudan kaleye gidiyorlar" ifadelerini kullandı.

Almanya Milli Takımı teknik direktörü Julian Nagelsmann, yarın A Milli Takımımız ile oynayacakları özel maç öncesinde Berlin Olimpiyat Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Türk Milli Takımı’nın çok iyi futbol oynadığını belirten Nagelsmann, “Vincenzo Montella yönetiminden beri (Türk Milli Takım) biraz farklı bir oyun tarzıyla oynuyor. Tamamen değil ancak benzer bir düzende. Belirli bir değişkenlikle. Derinlemesine iyi koşular yapılıyor. Son olarak Hırvatistan maçında gördük 6 oyuncu önde son çizgiydi.” dedi.

Nagelsmann, ay-yıldızlı ekibin yarın önde pres yapacağını beklediğini ifade ederek, “Özellikle maçın başında duygusallığı sahaya yansıtacaklar. Arkaya yaslanmayacaklar. Açık oynayacaklar. Cesurca oynuyorlar ve kaleye doğrudan yolu seçiyorlar” ifadelerini kullandı.

İLKAY GÜNDOĞAN İÇİN ÖZEL BİR MAÇ

Alman Milli Takımı’nın kaptanı olan Türk kökenli İlkay Gündoğan ile ilgili bir soruya cevap veren Nagelsmann, kaptanıyla kısa görüştüğünü belirterek, “Evet onun için özel bir maç. Buna seviniyor. Anne babası Türkiye’de. Özel bir an onun için. Bunun normal olduğuna inanıyorum. İyi bir maç ortaya koyma sorumluluğu var. Çok sakin ve rahattı.” şeklinde konuştu.

Nagelsmann, Almanya’da yetişen Türk kökenli futbolcuların milli takım seçimine ilişkin soruya da, bu konuda oyuncuya müdahale edilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Bu kişisel bir karar. Nedenlerini dışarda duran biri olarak değerlendirmek istemem. Dünyamızda güzel olan şey, kökleri başka bir yerde olabilir, ancak yine de yaşadığınız bir ülkede kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Bu güzel bir şey. Bu karar kişiseldir.” ifadesini kullandı.

TER STEGEN KADRODAN ÇIKARILDI!

Alman teknik adam, kaleci Marc-Andre ter Stegen’in sırtındaki sorundan dolayı kadrodan çıkarılacağını ve yarınki maçta forma giyemeyeceğini belirterek, ter Stegen’in yarın kulübü Barcelona’ya döneceğini kaydetti.

Kaynak: AA