İtalya, Teknik Direktör Mancini'nin sözleşmesini 2026'ya kadar uzattı

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takım ile aynı grupta yer alan 'da teknik direktör Roberto Mancini'nin sözleşmesi 5 yıl daha uzatıldı.

18.05.2021 06:17 | Son Güncelleme : 18.05.2021 08:34

İtalya Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin sözleşmesini Haziran 2026'ya kadar uzattı.

 İtalya Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada Federasyon Başkanı Gabriele Gravina ve Roberto Mancini’nin görüşlerine de yer verildi.

GABRIELE GRAVINA: PROJENİN TAMAMLANMASI İÇİN ZAMAN GEREKİYOR

Roberto Mancini ile çok iyi bir uyum yakaladıklarını vurgulayan Gravina, "Bir süredir üzerine çalıştığımız bir açıklamaydı. Bir projenin tamamlanması için zaman gerekiyor. Bu üç yılda yapılan çalışmalara süreklilik kazandırmak istedik. Zafere giden yolla ilgileniyorum. Harika bir iş çıkardığımız gün zafere ulaşacağız. Roberto ile hedeflerin ne olduğu konusunda tam bir uyum içerisinde çalışıyoruz" diye konuştu.

ROBERTO MANCINI: GELECEK İÇİN İYİMSERİM

Deneyimli çalıştırıcı Mancini de "Çok mutluyum. Federasyon Başkanı Gravina'ya teşekkür ediyorum. Meyvelerini veren bir işi ileriye taşımanın yollarına bakıyoruz. Beğendiğim bir takımı, bir araya getirebilme beni son derece tatmin ediyor ve gelecek için iyimserim. Bir yıl içinde Avrupa Şampiyonası, Uluslar Ligi final aşaması ve Dünya Kupası maçları oynayacağız. Hedefimiz, kolay olmayacağını ve bazen şansa da ihtiyaç olduğunu bilerek kazanmak." ifadelerini kullandı.

Mayıs 2018 yılından bu yana "Gök mavililer" olarak bilinen İtalya Milli Takımı’nın başında bulunan Mancini, İtalya'nın 2019'da 11 maç üst üste kazanmasını sağladı. İtalya, söz konusu 11 maçın 10'unu 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde oynayıp kazandı.

Mancini yönetiminde 30 maça çıkan İtalya Milli Takımı, 21 maçtan galip ayrılırken, 7 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. "Gök mavililer" son 25 maçtır da yenilgi yüzü görmedi.

Mancini idaresindeki İtalya Milli Takımı, 11 Haziran’da Avrupa Şampiyonası’nın (EURO 2020) açılış maçında Türkiye ile karşılaşacak.

Fiorentina, Lazio, Inter, Manchester City, Zenit St. Petersburg gibi takımları çalıştıran Roberto Mancini, 2013-2014 sezonunda da Galatasaray'ın başına geçmişti.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor