Harun Tekin: Kalan maçlarımızın hepsini kazanarak şampiyon olacağız

Süper Lig'de lider Beşiktaş'ın 3 puan arkasında şampiyonluk mücadelesini sürdüren 'nin tecrübeli kalecisi Harun Tekin, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, "Rakiplerimiz hırsımızı görüyor ve tökezlemeye başladılar. Kalan maçlarımızın hepsini kazanarak şampiyon olacağız" dedi.

23.04.2021 15:31 | Son Güncelleme : 23.04.2021 17:39

Sarı-lacivertli ekibin kalecisi Harun Tekin, Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Sezonun değerlendirmesini yapan Harun, şampiyonluğa olan inancı, takımdaki birlik ve beraberliği de anlattı.

İlk olarak sezonu değerlendiren Harun, “Sezon uzun bir maraton. Bu sene özellikle daha fazla takım olmasıyla beraber güzel karşılaşmalar oldu, kötü giden zamanlar oldu ama her zaman ayağa kalkmasını bildik. Mücadelemize sonuna kadar devam ediyoruz. Son maç bana da bir şans geldi. Ne zaman kime şans geleceği belli olmuyor. Ben de katkıda bulunabildiğim için çok mutluyum. Tabii ki her maç zor. Son maç da çok zorlu geçti. İyi bir takım vardı karşımızda ve zor durumda olan bir takım vardı. Geçen yılın şampiyonu sonuçta. Şu anda da düşme hattındalar ama bence iyi bir takım. Bundan sonra da her maç zor geçecek. Takım arkadaşlarımı bir kez daha tebrik ediyorum. Güzel bir mücadele ortaya koyduk. Hırsımızı, ne kadar istediğimizi sahada gösterdik. Bundan sonra da böyle gideceğini ümit ediyorum” dedi.

"BİRLİK OLURSAK BU İŞİ BAŞARACAĞIZ"

Takımdaki birlik ve beraberlikle ilgili Harun, “Birlik beraberlik olmazsa başarı olmaz. Biz bunu yakaladık. Özellikle son haftalarda daha fazla birlik beraberlik içerisindeyiz. Herkes gollerden sonra kucaklaşıyor, kötü giden anlardan sonra birbirini ayağa kaldırıyor. Sonuçta biz bir aileyiz. Hep beraber birlik olursak bu işi başaracağız. Bu anlamda iyi gidiyoruz, bundan sonra da böyle devam edecek” diye konuştu.

"BÜTÜN MAÇLARI KAZANIP İNŞALLAH ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Sezonun kalan bölümüyle ilgili ise tecrübeli eldiven, “Son 6 maç kaldı. Rakibimizle aramızda 3 puan fark var. Biz ona pek bakmıyoruz, maç maç bakıyoruz. 2-3 günde bir maç oynayacağız. Bütün maçları kazanıp inşallah şampiyon olacağız. Biz buna inanıyoruz. Zaten inancımızı da sahada gösteriyoruz. Hep birlikteyiz. Güzel bir aile olduk. Buna bütün takım inanıyor, hocamız inanıyor, yönetimimiz inanıyor, Başkanımız inanıyor. Tüm mücadelemizi, inancımızı, ne kadar istediğimizi rakiplerimize göstereceğiz ve sonunda inşallah şampiyon biz olacağız” şeklinde konuştu.

"PENALTILARDA HİSLERİMİ KULLANIYORUM VE SON ANA KADAR BEKLİYORUM"

2014/15 sezonundan bu yana Süper Lig'de en fazla penaltı kurtaran kaleci konumunda bulunan deneyimli kaleci, bu süreçte kalesine kullanılan 23 penaltıdan 10'unu kurtarmış olmasıyla ilgili olarak, “Rakibi analiz ediyoruz. Maçlardan önce bütün penaltıları izliyoruz. Sadece değil bütün pozisyonları izliyoruz ama özellikle penaltı olduğu zaman kim nereye vurur, kritik dakikalarda neler yaparlar Bunları analiz ediyoruz ama iş bununla da bitmiyor. Önemli olan hissiyat. Bazen ters köşeye de vurabiliyor. Genelde vuran oyuncunun avantajında. Ben iyi konsantre olmaya çalışıyorum, hislerimi kullanıyorum ve son ana kadar bekliyorum. Onu biraz strese sokmaya çalışıyorum. Analiz ediyorum ve son ana kadar bekliyorum. Herhalde bazen şans da yanımda. Şans diye bir şey var tabii ki ama her şeyin başı çalışmak. Bu konuda da şansını kendin doğurursun” değerlendirmesini yaptı.

"TARAFTARLARIMIZ BİZE OLAN İNANÇLARINI HİÇBİR ZAMAN KAYBETMESİNLER"

Son olarak taraftarlarımıza çağrıda bulunan Harun Tekin, “Taraftarlarımız bu sene özellikle bize inandılar, desteklerini her zaman hissediyoruz. Yanımızda olamasalar da bunu hissediyoruz. Kötü gittiğimiz zamanlar oldu, yere düştüğümüz zamanlar oldu, ayağa kalkmasını bildik. Bunu taraftarımızın, camiamızın desteğiyle yaptık. 6 maç kaldı. Kısa bir maraton var. İnançlarını hiçbir zaman kaybetmesinler. Son maça kadar desteklerini göstersinler biz sonuna kadar savaşacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor