Hakan Çalhanoğlu'ndan Stefan Kuntz açıklaması: Tecrübeli teknik adam bunu yapar mıydı?

A Milli Takım TFF
Hakan Çalhanoğlu'ndan Stefan Kuntz açıklaması: Tecrübeli teknik adam bunu yapar mıydı?
FOTOĞRAF: AA

A Milli Takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Stefan Kuntz'un ayrılığının ardından yaptığı açıklamada, yeni hoca konusunda kendisinin fikrinin alındığını ve Kuntz'un pozitif bir insan olmasına rağmen yeterince tecrübeli bir hoca olmadığını söyledi.

A Milli Takım'ın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, teknik direktör Stefan Kuntz'un görevine TFF tarafından son verilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'dan Levent Özçelik'e konuşan 29 yaşındaki oyuncu dikkat çeken ifadeler kullandı.

Kariyerini Inter'de sürdüren Çalhanoğlu şu ifadeleri kullandı:

"EMRE MOR'LA ALAKAM YOK"

"Emre Mor ya da herhangi bir oyuncunun milli takıma alınıp alınmaması ile ilgili hiçbir alakam yok. Menajerini de tanımam, alakam yok. Milli takım tam bir kolej havası içinde.

Benim Kuntz ile ilgili hiçbir sorunum yoktu. Hoca çok pozitif bir insandı ama bir genç milli takım hocasıydı. Gençlerle daha iyi kontak kurabilirsiniz ama bazı futbolcular tarafından kabul görmeyebilir bu davranışlarınız. Yapılan bazı açıklamalar var. Bu açıklamalar tecrübeli bir teknik adam olsa yapılabilir miydi?

"GÖRÜŞÜMÜ ALDILAR"

Buraya gelen futbolcunun milli takımın nasıl oynadığını bilmesi lazım. Bir sistemimiz olması lazım. Benim pozisyonum artık farklı. 2 sezondur kulübümde 6 numara oynuyorum.

Milli takım futbolcularının 'Biz yerli hoca istiyoruz' diye bir beyanı yok. Hangi hoca gelirse onunla çalışırız. TFF yetkilileri, takım kaptanı olarak benim görüşümü aldılar hoca konusunda."

Kaynak: Haber Global TV

A Milli Futbol Takımı A Milli Takım A Milli Takım Haberleri stefan kuntz Hakan Çalhanoğlu