Hakan Çalhanoğlu'dan Galatasaray açıklaması: Yanlış anlaşıldı, ülkemiz futbolunda yaşananları kastettim

Haber Merkezi
Galatasaray Hakan Çalhanoğlu Süper Lig
Hakan Çalhanoğlu'dan Galatasaray açıklaması: Yanlış anlaşıldı, ülkemiz futbolunda yaşananları kastettim
Fotoğraf: DepoPhotos

Hakan Çalhanoğlu'nun CBS Sport'a verdiği röportajda söylediği Galatasaray'la ilgili ifadeler yanlış anlaşılınca milli futbolcu bir açıklama yayınladı.

Inter'le harika bir sezon geçiren ve Türkiye'nine EURO 2024'teki en önemli kozu olan Hakan Çalhanoğlu, CBS Sport'a bir röportaj verdi.

Gazetecinin sorduğu "Kendini Galatasaray taraftarı olarak tanımlıyorsun ancak Türkiye liginde oynamadın. Kendini Galatasaray formasıyla hayal ediyor musun?" sorusuna yanıt veren Çalhanoğlu, "Dürüst olmama gerekirse hayır. Avrupa'da oynamayı seviyorum. Hedefim kariyerimi Avrupa'da geçirmek ve en üst seviyede kalmak. Türkiye Süper Ligi'nin takip ediyorum. Geçen ay olanlardan daha iyi işler yaparlar diye umuyorum" yanıtını vermişti.

Çalhanoğlu'nun kullandığı son cümleyi Galatasaray'a söylediğini düşünen kimi taraftarlar sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bunun üzerine Inter'li yıldız sosyal medyadan bir açıklama yayınlarken yanına da Galatasaray formasıyla çekilmiş bir çocukluk fotoğrafını ekledi.

Hakan Çalhanoğlu'dan Galatasaray açıklaması: Yanlış anlaşıldı, ülkemiz futbolunda yaşananları kastettim - Resim : 1

"Dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum.

Bu yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Her zaman şeffaf ve dürüstlüğü prensip edinmiş biri olarak herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep vermemek adına bu açıklamayı yapmam gerek.

Ben her zaman dürüstlüğe önem verdim ve Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım.

Hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olamaz.

Söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişmesi temennisi özelindeydi.

Son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. Bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık.

Benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarı çekmesi. Çünkü bu yaşananların tek zararının kendimize olduğu ortada.

Eğer futbolumuzu hakkettiği yere getirirsek zaten Dünya üzerindeki her futbolcu Türkiye'de oynamak isteyecektir, genç yaşlarında dahi.

Bunu başaracak potansiyelimiz, Avrupa'nın en iyi takımlarıyla Şampiyonlar Ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. Yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim.

Söylemek istediklerim bundan ibaretti."

Hakan Çalhanoğlu'dan Galatasaray açıklaması: Yanlış anlaşıldı, ülkemiz futbolunda yaşananları kastettim - Resim : 2