Galatasaray'da Yunus Akgün için flaş iddia

Spor haberleri Galatasaray transfer Galatasaray
Galatasaray'da Yunus Akgün için flaş iddia

Kadrosunda Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı gibi iki milli futbolcumuzu bulunduran Lille'in Adana Demirspor’da sergilediği performansla göz dolduran Yunus Akgün’e talip olduğu öne sürüldü.

Fransız ekibi Lille, Galatasaray ’ın bir genç yıldızı için daha devreye girdi. Sarı kırmızılı kulübün altyapısından yetişen Mustafa Kapı’yı iki yıl önce kadrosuna katan Fransız ekibi bu kez Yunus Akgün’ü gözüne kestirdi.

Hürriyet'in haberine göre; Lille’in, Adana Demirspor’da sergilediği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Yunus Akgün’e talip olduğu ortaya çıktı.

Yunus Akgün geçen sezon, Adana Demirspor forması ile 9 kez fileleri havalandırıp 17 asist yaparak tam 26 gollü katkı sağlamıştı.

Lille'in uzun süredir Yunus Akgün’ü takip ettiği ve Fransız ekibinin menajerleri ile temasa geçtiği ifade edildi.

OKAN BURUK'UN TALEBİ

Lille’in, Yunus için 6 milyon Euro gibi bir bonservis rakamını gözden çıkardığı öğrenilse de Galatasaray’ın bu transfere onay vermesi beklenmiyor. Özellikle teknik direktör Okan Buruk, yönetimle yaptığı toplantıda şampiyonluk hedefine ulaşılması adına Kerem ile Yunus’un kilit rol oynayacağını dile getirip iki futbolcudan üst düzey katkı alacağına inandığını söylemişti.

Kaynak: Haber Global

Lille Galataaray Yunus Akgün Galatasaray transfer haberleri transfer haberleri