Galatasaray Nef'in yeni başantrenörü Andreas Pistiolis kimdir?

Galatasaray Galatasaray transfer transfer haberleri
Galatasaray Nef'in yeni başantrenörü Andreas Pistiolis kimdir?

Galatasaray Nef, son olarak CSKA Moskova'da yardımcı antrenör olarak görev yapan Andreas Pistiolis’i başantrenörlüğe getirdiğini açıkladı. Peki, Galatasaray Nef'in yeni başantrenörü Andreas Pistiolis kimdir?

Dün başantrenör Ekrem Memnun ile ayrılık kararı alan Galatasaray Nef'te yeni başantrenörün kim olacağı belli oldu. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan son dakika açıklamaya göre, son olarak CSKA Moskova'da yardımcı antrenör olarak görev alan Andreas Pistiolis, Galatasaray Nef'te başantrenörlük görevine getirildi.

ANDREAS PİSTİOLİS KİMDİR?

Antrenörlük kariyerine 1996 - 2005 yılları aralığında Panathinaikos altyapısında başlayan Andreas Pistiolis, 2005 senesinde Panathinaikos Basketbol A takımında yardımcı antrenör olarak görev almaya başladı. Bu takımda geçirmiş olduğu 7 sezon süresince Sırp antrenör Željko Obradović’in yardımcılığını üstlendi.

ANDREAS PİSTİOLİS galatasaray nef

2013 - 2014 sezonunda Dimitris Itoudis’in yardımcılığında yolu ülkemize de düşen Pistiolis, Banvit’te geçirmiş olduğu 1 sezonun sonrasında, yine Dimitris Itoudis ile beraber 2014 senesinden günümüze kadar devam edecek bir transfere imza atarak 8 sezon süresince CSKA Moskova'nın 1. yardımcı antrenörlüğü görevini sürdürdü.

2005 yılında başlamış olduğu yardımcı antrenörlük kariyerini pek çok kupa ve şampiyonluk ile süsleyen yeni başantrenör Andreas Pistiolis bir çok başarıya imza attı.

Andreas Pistiolis Başarıları

2008 – Yunanistan Şampiyonluğu / Yunanistan Kupası

2009 – EuroLeague Şampiyonluğu / Yunanistan Şampiyonluğu / Yunanistan Kupası

2011 – EuroLeague Şampiyonluğu / Yunanistan Şampiyonluğu

2012 – Yunanistan Kupası

2014 – Türkiye Ligi Normal Sezon 1.liği

2015 – EuroLeague Yarı Finali / VTB Ligi Şampiyonluğu

2017 – EuroLeague Yarı Finali / VTB Ligi Şampiyonluğu

2018 – EuroLeague Yarı Finali / VTB Ligi Şampiyonluğu

2019 – EuroLeague Şampiyonluğu / VTB Ligi Şampiyonluğu

2021 – EuroLeague Yarı Finali / EL Normal Sezon Lideri / VTB Ligi Şampiyonluğu

galatasaray nef Galatasaray haberleri Galatasaray transfer haberleri spor haberleri Andreas Pistiolis kimdir Andreas Pistiolis başarıları Andreas Pistiolis hangi takımlarda bulundu Obradoviç