Galatasaray için öne çıkan isim: Domenec Torrent kimdir?

Galatasaray Fatih Terim
Galatasaray için öne çıkan isim: Domenec Torrent kimdir?

Galatasaray'da 4. Fatih Terim döneminin sona ermesinin ardından yeni hoca merak ediliyor. Terim'in ekibine katılması için Domenec Torrent ile görüşme gerçekleştirmişti. Pep Guardiola'nın eski yardımcısı Domenec Torrent kimdir?

Galatasaray'da Fatih Terim'le yolların ayrılmasına neden olan gelişmelerden olan yardımcı antrenör krizinde Pep Guardiola’nın eski yardımcısı Domenec Torrent'in adı geçmişti.

Daha sonra yönetici Işıtan Gün'ün, başkanın bilgisiyle Domenec Torrent ile görüşme yapıp anlaşma sağladığı belirtilmişti.

İHA'nın haberine göre, Galatasaray, Teknik Direktör Domenec Torrent ile her konuda anlaşmaya vardı.

DOMENEC TORRENT KİMDİR?

1962 doğumlu Torrent, Katalan kulüpleri Unio Esportiva Olot ve Guixols'ta Futbol oynadıktan sonra 27 yaşında kramponlarını asıp antrenörlüğe başladı. CF Palafrugell, Palamos CF ve Girona FC kulüplerinde teknik direktörlük yapan Domenec Torrent, 2007'de Barcelona B takımında Pep Guardiola'nın yardımcısı oldu. Barcelona'nın 2008-2012 yılları arasındaki 13 kupalı o muhteşem döneminde de Guardiola'nın yardımcılığını yapan Torrent, Bayern Münih ve Manchester City zamanlarında da teknik kadronun ayrılmaz parçalarından biri oldu.

2018 yılında Guardiola'nın ekibinden ayrılan Torrent, Manchester City'nin sahibi City Group'un bünyesinde yer alan ABD takımı New York City'nin başına geçti. Burada geçirdiği bir sezonun ardından bir yıl takım çalıştırmayan İspanyol teknik adam Temmuz 2020'de bu kez şansını Brezilya ekibi Flamengo'da denedi. Burada da umduğunu bulamayan Torrent 4 ay sonunda görevinden ayrıldı. 59 yaşındaki İspanyol çalıştırıcı, Kasım 2020'den bu yana herhangi bir takımda görev yapmıyor

GUARDIOLA İLE 521 MAÇA ÇIKTI

Kariyerinin büyük bölümünde Pep Guardiola'nın ayak izlerini en yakından takip eden isimlerden biri olan Domenec Torrent, efsanevi teknik adamla birlikte 521 maça çıktı. 2007'de Guardiola'nın ekibine katılmadan önce ve 2018'de ayrıldıktan sonra teknik direktörlük yapan Torrent, toplam 86 maçta takım yönetti. Torrent bu karşılaşmalarda 44 galibiyet alırken 29 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

OYNATTIĞI SİSTEM NE?

Domenec Torrent, teknik direktör olarak çıktığı maçlarda 1,76 puan ortalaması yakaladı. UEFA Pro Lisans sahibi olan Torrent'in tercih ettiği oyun sistemi 4-2-3-1.

Kaynak: Haber Global

Galatasaray Fatih Terim Galatasaray haberleri fatih terim haberleri Domenec Torrent Domenec Torrent kimdir?