Galatasaray'dan Şenol Güneş'in Taylan Antalyalı açıklamasına yanıt

Galatasaray Şenol Güneş
Galatasaray'dan Şenol Güneş'in Taylan Antalyalı açıklamasına yanıt

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, dünkü basın toplantısında Taylan Antalyalı'nın ameliyatına ilişkin açıklamaları dikkat çekmişti. Galatasaray'dan bu açıklamalara yanıt geldi. 

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, dünkü basın toplantısında Taylan Antalyalı ile ilgili olarak, "Taylan'la ilgili sıkıntım benim izlediğim maçlara göre daha durağan geldi. Dorukhan daha iyi göründü. Taylan döndüğü ilk gün ameliyat oldu. Temposu düşüktü, doktoru aradım var mıydı problemi diye, hayır dedi. Tedbir amaçlı ameliyat olmuş. Taylan Antalyalı sakatlığım yok dedi, o zaman niye ameliyat oldun? Bana sakatlığım var deseydin, başka oyuncular bunu söyledi; Hasan Ali gibi. Taylan Antalyalı için olumsuz bir durum" açıklamasında bulunmuştu.

Güneş'in bu sözleri gündem olurken, Galatasaray'dan bugün yanıt geldi. 

Galatasaray'dan "Sn. Şenol Güneş’in Taylan Antalyalı için yaptığı talihsiz açıklamalar hakkında" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"A Milli Takım Teknik Direktörü Sn. Şenol Güneş’in oyuncumuz Sn. Taylan Antalyalı ile ilgili yapmış olduğu talihsiz açıklamaları üzülerek izledik.

Sporcu sağlığı Galatasaray’ın önceliklerindendir. Oyuncumuzun geçirdiği basit operasyon, öncesi, sonrası ve her safhası ile detaylıca planlanmış, başarı ile sonuçlanmıştır.

Kaldı ki oyuncumuz bu süreci kısıtlı tatil süresinden fedakarlık ederek, Milli Takım’da oynayabilmek için hızlandırmış ve gerekli tüm tedaviler Avrupa Şampiyonası öncesinde, performansını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde tamamlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Kaynak: Haber Global

Taylan Antalyalı Şenol Güneş A Milli Takım Galatasaray