Mustafa Cengiz'den Avrupa Süper Ligi açıklaması

Futbol dünyasının gündemine bomba gibi düşen Avrupa Süper Ligi projesiyle ilgili konuşan Başkanı Mustafa Cengiz, "Şu an için bize gelmiş resmi bir teklif yok. Gelirse, Galatasaray menfaatleri neyi gerektirirse onu yaparım" ifadelerini kullandı.

19.04.2021 15:03 | Son Güncelleme : 19.04.2021 15:19

Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Tottenham Hotspur, Juventus, Inter ve Milan kulüplerinden yapılan ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'nin kurulması kararı sonrası Türkiye'den de Galatasaray'ın dahil olacağı iddia edildi.

İddiaların sorulduğu Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, şu an için kendilerine gelen resmi bir teklif bulunmadığını belirtti.

Cengiz, “Galatasaray menfaatleri neyi gerektirirse onu yaparım. Tabii ki camianın izni ve onayı olmadan karar veremeyiz. Avrupa’da bütün büyük kulüplerin başkanları benim yakın dostum. Özellikle Real Madrid Kulübü Başkanı Perez ile ayrı bir dostluğumuz var. Hatta bir maç sonrası torunum Mert’e hediye ettiği formayı unutamam. Dediğim gibi şu an için bize gelen resmi bir teklif yok. Böyle bir teklif gelirse, camiamızın menfaatleri doğrultusunda hareket ederiz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor