Fransız gazeteci Romain Canuti'den tepki çeken Galatasaray paylaşımı: Aslanı evcilleştirdim

Galatasaray
Fransız gazeteci Romain Canuti'den tepki çeken Galatasaray paylaşımı: Aslanı evcilleştirdim

Fransız gazeteci Romain Canuti, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Galatasaray-Marsilya maçı öncesinde sarı-kırmızılı takımın sembolü olan aslanla poz verip 'Aslanı evcilleştirdim' paylaşımını yaptı. Canuti'nin tweetine Galatasaraylı taraftarlar büyük tepki gösterdi.

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda Galatasaray, evinde Fransız ekibi Marsilya ile karşı karşıya gelecek. Grupta namağlup ilerleyen sarı-kırmızılılar, bu akşam alacağı galibiyetle gruptan çıkmayı garantileyecek.

Marsilyalı gazeteci Romain Canuti, Galatasaray'ın simgesi olan aslan heykelinin üzerinde poz verdi. Zorlu karşılaşma öncesinde Fransız gazetecinin yaptığı bu hareket büyük tepki topladı.

Fransız gazeteci Romain Canuti'den tepki çeken Galatasaray paylaşımı: Aslanı evcilleştirdim - Resim : 1

Teknik direktörlerin düzenlediği basın toplantısı sonrasında Galatasaray'ın sembolü olan aslanla poz veren Romain Canuti, sosyal medya hesabından ‘Aslanı evcilleştirdim’ paylaşımını yaptı.

PAYLAŞIMINI SİLİP ÖZÜR DİLEDİ

Romain Canuti, gördüğü tepkinin ardından paylaşımını sildi ve özür diledi. Fransız gazeteci, "Dün akşamki basın toplantısından önce, şaka olduğunu düşündüğüm anlamsız hareketle haddimi aştığımı üzülerek fark ettim. Bu sebepten dolayı kırdığım ve üzdüğüm tüm Galatasaray taraftarından özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Özyurt da gazetecinin bu paylaşımının üstüne, "Misafirimiz özür dilemiştir. Taraftarımızdan ricamız akşamki maçın hiçbir şekilde gölgelenmemesidir" dedi.

Galatasaray Marsilya Fransız gazeteci Romain Canuti