Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: Avrupa'da üst üste 7 maç kazanan tek Türk takımıyız ve mutluyuz

Fenerbahçe Konferans Ligi
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: Avrupa'da üst üste 7 maç kazanan tek Türk takımıyız ve mutluyuz
FOTOĞRAF: DHA

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Twente maçının ardından yaptığı açıklamada, "6'da 6 yaparak ülke puanına katkı yaptık, gruplara namağlup bir şekilde kaldık. Avrupa'da üst üste 7 maç kazanan tek Türk takımıyız ve mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, UEFA Konferans Ligi'nde deplasmanda Twente'yi 1-0 yendikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Deneyimli çalıştırıcı ülke puanına katkıda bulundukları için mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Biz takım olarak oynayan, oynamayan herkes çok iyi çalışıyor, elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Birçok oyuncum oynamayı hak ediyor ama oynatamıyorum diye çok üzülüyorum. King oynamayı hak etmişti, idmanlarda gösterdi. Şans verdik, iyi değerlendirdi. İsmail en çok oynayan, sürekli oynayan oyuncumuz.

Her geçen gün gelişim içerisinde. 3 gün sonra bir maçım var, İsmail'den başka 6 numaram var. Hem onu dinlendirerek hem de Djiku'yu oraya alarak oyunu tutmak istedik. İsmail'i hafta sonu oynayacağımız maça saklamak için böyle bir değişiklik yaptım.

"HER MAÇ İYİ OYNAYACAĞIZ DİYE BİR ŞEY YOK"

Karşımızdaki takım Twente; çok iyi, çok organize, sert ve koşan bir takım. Bunun önce altını çizelim. İlk devre bizi zorladılar, biz de buna müsaade ettik. Kendi işimizi bıraktık, rakiple uğraştık ilk yarıda. Her maç kazanacağız, her maç iyi oynayacağız diye bir şey yok. Planımız tuttu bugün, kazandık.

Oyuncularımı tebrik ettim. Bazı maçları oyunu tutmak, bazı maçları kazanmak için oynayacağız. Bu akşamki maç böyle bir maçtı. Biz 2.5 gün sonra çok önemli bir lig maçına çıkacağız. Bazı oyuncuları dinlendirdik. Bizim planlarımız içinde de bu her zaman var olacak.

"ÜST ÜSTE 7 MAÇ KAZANAN TEK TÜRK TAKIMIYIZ"

İstanbul'da 5-1 kazandığımız bir maçın ikinci ayağını bu akşam oynadık. Rakibin bize karşı çok motive hazırlandığını, sert oynadılar ve taraftar desteğini aldılar. Bizi provoke edeceklerini biliyorduk. Biz sadece oyunumuza konsantre olalım dedik oyuncularımıza. İlk yarı lüzumsuz yere 5 tane sarı kart gördük, biz bunu istemiyoruz. Biz böyle bir şey olmasını tahmin etmiyorduk. Bunlara alışmalıyız. Bu tip maçları bundan sonra da oynayacağız. Olmaması gerekiyor.

Teknik direktör olarak kabul etmiyorum. İkinci yarıya daha sakin olmamız gerektiğini, gol yiyip atabiliriz ama futbol oynayacağız dedik. Yaptığımız hamlelerle kontrollü oynamaya çalıştık. Kazandığımız için mutluyuz. 6'da 6 yaparak ülke puanına katkı yaptık, gruplara namağlup bir şekilde kaldık. Avrupa'da üst üste 7 maç kazanan tek Türk takımıyız ve mutluyuz."

Kaynak: Haber Global TV

fenerbahçe Fenerbahçe haberleri İsmail Kartal Twente Fenerbahçe maçı