Fatih Terim'den eleştirilere yanıt

Galatasaray
Fatih Terim'den eleştirilere yanıt

Yarın UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında PSV'yi konuk edecek olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, ilk maçta alınan 5-1'lik yenilgi sonrasında kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi ve sarı-kırmızılı takımın transfer gündemini değerlendirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim PSV Eindhoven ile oynanacak rövanş maçından önce basın toplantısında soruları yanıtlıyor.

Terim'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"İlk maçta 3'lü defans oynadık, 4'e döndük. Arkadaşlar, bir strateji yaparsanız, bu da onlardan bir tanesiydi. Oyunu tutmak istedik. Daha az pozisyon vermek istedik. Bunu 15-20 dakika düşündük. 17. dakikada normal düzene döndük. Bizde bir huy vardır, o gün değişik olan neyse, ona gönderme yapılır. Kazansanız, dahi olursunuz. Çok sık konuşmadığımız için sanırım bazı şeyleri yanlış anlıyoruz. Ya da söylenenlere inanıyoruz."

"BANA DENK GELİR AMA ŞİKAYET ETMEM"

"Mayıs'tan sonra olanlara iyi bakmak lazım. 11 oyuncu kaybettik. Mali sıkıntılar, UEFA'nın cezalandırması nedeniyle 3 sene oyuncu kiraladık. Bu bana denk gelir ama ben şikayet etmem. Belhanda, Donk, Linnes, Okan, Şener ve bizle de değil. Toplam 11."

"BİRDENBİRE OĞULCAN'A LİSANS VERMEDİLER"

"Birdenbire de Oğulcan'a lisans vermediler. Yedlin ve Emre Akbaba da korona oldu. Olduk 13-14. Sağ bek yok, orta saha sıfır. Bir tane var Aytaç! O da 6 numara değil, 8 numara Ben bunları demedim, demiyorum da."

"İSTEMEMİŞİM, ALIOSKI, 3 SENE 7,5 MİLYON EURO"

"Biz sezonu açtığımızda seçim yapılmamıştı! Galatasaraylılar, beni iyi dinlesin. Ben ve başkanımız da aynı fikirde. Kısa sürede kalite için bu finansal yükün altına girmeyeceğiz. Ben bazı isimleri istememişim! Ezgjan Alioski 3 sene 7,5 milyon Euro!"

"3-1'DEN SONRA PSV'NİN POZİSYONU YOK"

Biz 3 seneden vazgeçmedik. Hiçbir zaman da böyle bir şey demedim. Belki de kimsenin başına gelmeyecekler şeyler, benim başıma geldi. 75. saniyede gol yedik, ne çalıştıysak oradan yedik. 3-1'e kadar PSV'nin pozisyonu yok ama biz pozisyon bulmakta zorlandık.

"GALATASARAY EN İYİ OYNAYAN TAKIMDI"

"İki sene şampiyon olduk. Türkiye Kupası ve Süper Kupayı aldık. 8 galibiyetle gelirken, pandemi çıktı. O günden bugüne istikrarı oturtamadık. Bazı bölgede 2 oyuncumuz varken onları kaybettik, 3 oyuncumuzu sokmak zorunda kaldık. Bunlar istikrardan uzak şeyler. İki golle şampiyonluğu kaybettik. Önceki sene Galatasaray sizlere göre en iyi oynayan takımdı. Pandemi nedeniyle istikrarı kaybettik, buralara da çok girmek istemiyorum."

"20-25 ARASI YETENEKLİ OYUNCULARIMIZ OLACAK"

"Boey yeni sağ bekimiz, Alex de Rumen orta saha oyuncumuz, Van Aanholt da sol bekimiz. 20-25 yaş arası yetenekli oyuncularımız olacak. Ben, ekibim ve scoutlarımızın uzun zamandır izlediği oyuncuları almaya devam edeceğiz. Rakamlarımı da dikkatli izleyin."

"GEDSON TÜRKİYE'DE BAŞKA BİR KULÜPTE OYNAMAZ!"

"Bu sene Gedson'u vermek istemediklerini dile getirdiler. Son sözleri buydu. Türkiye'den başka kulüplerin de talip olduğu söylendi ama onun Galatasaray'dan başka bir kulüpte oynayacağını sanmıyorum."

"GHEZZAL'I REDDETMEDİM, AKSİNE BEN VE BAŞKAN ÇOK İSTEDİK"

"Rachid Ghezzal'ı reddetmedim, aksine çok istedim. Ben ve başkan da. Bana sormadan bu tip şeylere inanmayın. Bu manipülasyonu yapıyorlar. Sonunda böyle söyleyince, doğrusu meydana çıkıyor."

PSV MAÇININ İLK 11'İNİ AÇIKLADI

Tecrübeli teknik adam, PSV maçında sahaya süreciği ilk 11'i de şu şekilde duyurdu:

"Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Ömer, Emre, Aytaç, Sekidika, Kerem, Muhammed, Barış. Yarınki 11'imiz bu şekilde."

Galatasaray Fatih Terim Galatasaray transfer haberleri Rachid Ghezzal Gedson Fernandes