Eski Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu: "Aziz Yıldırım hiçbir zaman muhalefet yapmadı"

HABER MERKEZİ
Fenerbahçe Aziz Yıldırım

Eski Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu, Aziz Yıldırım'ın düzenlediği adaylık toplantısının ardından Haber Global'e özel açıklamalarda bulundu.

Eski Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu, Haber Global'de Fatih Demirkol'un sorularını yanıtladı.

Aziz Yıldırım yönetiminde pek çok farklı görevde bulunan Mahmut Uslu, Yıldırım'ın adaylık açıklaması sonrasında açıklamalarda bulundu.

Uslu, Aziz Yıldırım'ın 2018'den bu yana geçen 6 yıllık süreçte herhangi bir muhalefette bulunmadığını belirterek şunları söyledi:

"AZİZ YILDIRIM HİÇ MUHALEFET YAPMADI"

"Aziz Yıldırım 6 sene aynı pozisyonda devam etti. Hiçbir zaman muhalefet yapmadı. Tek ben birkaç kere konuşma yaptım, Aziz Yıldırım hiç muhalefet yapmadı. Artık insanların sabrı da kalmadı. Burada Fenerbahçe ya böyle devam edecek ya da düzelecek. Şampiyon olmazsanız insanlar sizi sevmiyor. Buraya gelenler özel bir davetli olmadı. Kendiliğinden duyanlar geldi.

"BİZİ ŞAMPİYON YAPMAYACAK OLAN KİM?"

Ben olursam bizi şampiyon yapmayacaklar. Kim yapmayacak? Kimin böyle bir gücü var? Bunları söyleyeceğine sporcuyu motive edeceksin. Bu çok önemli bir eleştiri konusu. Kongre üyelerinin bunu değerlendirmesi lazım.

"MOURINHO ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR"

Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho ile görüşmesi bana bile sürpriz oldu. Çok hoşuma gitti. 2004 yılında biz ona talip olmuştuk. 2006 yılında tesadüfen bir Galatasaray maçına gelmişti. Biz orada onunla sohbet ettik. Fenerbahçe'yi çok iyi biliyor. Bizim yaptığımız gibi, diğer başkan adayı da talip olursa Mourinho gelir. Jose Mourinho gelirse çok şeyi değiştirir.

"MADDİ OLARAK GEREĞİNİ YİNE YAPARIZ"

Aziz Yıldırım umarım başkan olur ve Fenerbahçe'yi şampiyon yapar. Mali olarak ne gerekirse yapılır. 2000 yılında 'kimsenin alamaz' dediği oyuncuları aldık. O zaman çok büyük kaynağımız yoktu. Şu anda da iyi futbolcu alabilmek çok zor. Maddi olarak ne gerekirse yapılır. 2000 yılında biz geldiğimizde bunu yaptık. Gerekirse yine yaparız."