Denizlispor'da Mehmet Özdilek'ten transfer sitemi

Süper Lig ekiplerinden Yukatel 'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, transferde geç kaldıklarını ve takıma en az 3 oyuncunun transfer edilmesini beklediğini söyledi.

22.01.2020    14:34

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Trabzonspor'a karşı zorlu bir müsabakaya çıkacaklarını belirten Özdilek, takımlarının kamuoyunda takdir edilen bir oyun sergilediğini aktardı. Ciddi eksiklerinin bulunmasına rağmen sahada ne yapması gerektiğini bilen, kazanma arzusunu sahaya yansıtan bir takım görüntüsü oluşturmaya çalıştıklarını belirten Özdilek, yarınki maça pazar günü oynayacakları lig karşılaşmasını da düşünerek karma bir kadroyla çıkacaklarını dile getirdi.

Özdilek, şöyle konuştu: "Devre arası itibarıyla takıma çok fazla oyuncuyu katamadık. Çok az zaman kalmasına rağmen oyuncu kadromuzu genişletmemiz lazım. En az 2-3 oyuncuyu kadromuza katmamız gerekir. Genç oyuncularla bu maça çıkıp tolere etmek istiyoruz. Trabzon maçını sağlıklı geçirip pazar günü oynayacağımız maça odaklanacağız. Bugün itibariyle belli olacak 1 ya da 2 oyuncumuzun bünyemize katılmasıyla kadromuzun biraz daha genişleyeceğine inanıyoruz. Ama hafta sonuna kadar stoper mevkisinde birisini bünyemize katmayı düşünüyoruz." dedi.

"TRANSFERDE GEÇ KALDIK"

Özdilek bu zorlu süreci az hasarla atlatarak ileriye rahat bir şekilde bakmak istediklerini ifade ederek şöyle devam etti: "Transfer konusunda çok geç kaldığımızı yönetime söylüyorum. Devre arası transferler çok zordur ve kampa katılması çok kıymetlidir. Biz maalesef bunu yapamadık. Devre arasında kampa girmeyen oyuncunun adaptasyonu, takımı ve arkadaşlarını tanıması 3-4 haftayı buluyor. Bu şekilde gelen transferlerden bu haftalarda faydalanamıyorsunuz. Çok az süre kalmasına rağmen transfer konusunda yoğun mesai harcanıyor. İlk devre bitmeden bizim eksikliklerimiz belliydi. Mevcut oyuncu profiline biraz daha değer katma ve yukarı çekme adına bunu yapamadık ilk yarı arasında."

AA

Sıradaki Haber Yükleniyor